5 oryginalnych sposobów na pakowanie prezentów świątecznych

13 Grudzień, 2016

Świąteczne prezenty to coś, na co czekają nie tylko najmłodsi… Nie bez powodu przygotowaniu lub kupnie bożonarodzeniowych upominków poświęcamy pierwsze tygodnie grudnia. Staramy się, aby każdy podarek trafił w gust naszych bliskich i wywołał na ich twarzach promienny uśmiech. Ale gdy już upolujemy wszystkie prezenty, mało kto przykłada uwagę do ich zapakowania. Zabiegani, najczęściej sięgamy po papierową torebkę lub kolorowy papier. A przecież pakowanie prezentów to wspaniała okazja, aby pokazać bliskim, że włożyliśmy jeszcze więcej serca w przygotowanie upominku. Dlatego podsuwamy Wam 5 pomysłów na szybkie i efektowne pakowanie prezentów. Zobaczcie jakie to proste!

prezenty

1. Eko

Jednokolorowy papier, najlepiej szary, lniany sznurek i gałązka świerkowa. To ostatnio najmodniejszy i najpopularniejszy sposób pakowania upominków, do którego inspiracji możemy szukać na wszelkich portalach poświęconych stylowi skandynawskiemu. Jeżeli chcielibyście zapakować prezenty zgodnie z tym trendem zaopatrzcie się w najzwyklejszy szary papier (kupicie go w sklepach papierniczych lub na poczcie), sznurki oraz liście, gałązki świerkowe lub ulubione kwiaty. Floryści, który prowadzą lokalne kwiaciarnie należącą do naszej sieci Euroflorist podpowiadają, że wyjątkowo pięknie będą wyglądać gałązki eukaliptusa lub małe kwiaty gwiazdy betlejemskiej.

pakowanie prezentó

 

2. Ze zdjęciem

Prezent zapakowany w piękny papier i ozdobiony zdjęciem. To wyjątkowy upominek, który ucieszy podwójnie… Osoba, która go otrzyma ucieszy się nie tylko na widok zawartości pudełka, ale również na widok zdjęcia, które przypomni mu radosną chwilę, ulotną emocję czy ważne słowo. Jeśli chcesz wzruszyć swoich bliskich i sprowokować bliskich do wspomnień i rozmów, koniecznie wykorzystaj ten pomysł to pakowania prezentów.

pakowanie prezentów

3. Zabawne pudełka

Pakowanie prezentów to dla wielu równie przyjemne zajęcie jak ich rozpakowywanie. My jesteśmy zdania, że pakując upominek, który wcześniej wybieraliśmy, a czasem i nawet długo poszukiwaliśmy, wręczając go później bliskim dajemy im jakąś wartość dodaną. To taka analogia jakiej używamy mówiąc o naszych przesyłkach kwiatowych – mówimy, że doręczamy coś więcej niż bukiet kwiatów. Doręczamy Twój śmiech, radość i całą masę innych emocji. Oczywiście łatwiej włożyć prezent do torebki. Jeden ruch i gotowe. Ale spójrzcie na poniższe przykłady – jest tyle pomysłów na to jak zabawnie można zapakować upominki. Pudełko z rogami renifera lub upominek w kształcie psa… Jesteśmy pewni, że nie tylko dzieci ucieszą się z takiej niespodzianki.

pakowanie prezentów

4. Z napisami

Jeśli Wasi bliscy lubią proste i minimalistyczne rozwiązania, pomysł ozdobienia prezentu ich imieniem na pewno przypadnie im do gustu. Napis układający się w imiona najlepiej wykonać z kontrastującego kawałka papieru o odmiennej fakturze. Dla miłośników gazet polecamy również pakowanie pudełek w arkusze gazetowe. To 2 w 1 – ekologia i oryginalność.

pakowanie prezentów

5. Tematyczne

Wiesz, że kuzyn Michał lubi samochody, a Twoja mama uwielbia bukiety róż? Pewnie, że tak! W tym roku zachęcamy Was do tego, aby wiedze u upodobaniach bliskich wykorzystać nie tylko przy kupowaniu prezentów, ale również przy ich pakowaniu. Możesz zapakować prezenty dla najbliższych, a motywem przewodnim ozdób uczynić to, co lubią najbardziej. Dla mamy niech będą to róże przyczepiane do pudełka, a dla kuzyna, który lubi drogie auta, wycinki z gazet prezentujące najnowsze modele samochodów terenowych. Wystarczy odrobina fantazji, by szare nudne pudełko nabrało niezwykłego stylu.

pakowanie prezentów

A może znacie jakieś inne ciekawe sposoby na pakowanie prezentów? Jeśli tak, to podzielcie się z nimi w komentarzach, lub na naszym Facebooku. Do usłyszenia 🙂

 

Komantarze są wyłącznone.