Bukiety ślubne 2015 – zestawienie najpopularniejszych

10 Czerwiec, 2016

Jeszcze kilka lat temu było idąc na przyjęcie weselne obowiązkowym upominkiem były bukiety ślubne. Dziś w czasach bardzo popularnych zamienników, kwiaty zeszły na nieco boczny tor. Chyba każdy z nas w ostatnim czasie otrzymał małą wkładkę do zaproszenia z rymowanym wierszykiem i prośbą o wino lub kupon totolotka zamiast kwiatów. Modę na „zamiast kwiatów” wykorzystały też fundacje, stowarzyszenia i schroniska. Bardzo często bowiem narzeczeni proszą o to, aby przynieść worek z karmą, pluszaki dla dzieci lub złożyć datek na jeden ze wspomnianych celów. Pomimo tego, wciąż jest ogromna grupa ludzi, która nie wyobraża sobie, aby przyjść na wesele bez kwiatów. Właśnie dla nich przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych bukietów ślubnych 2015. Inspirujcie się!

bukiety ślubne

Bukiety ślubne 2015 – trendy i style

Trendy dotyczące bukietów wręczanych na ślub nie są tak sezonowe jak trendy wiązanek ślubnych. W przypadku ich wyboru panuje raczej zasada dowolności i wybierania tych kwiatów, które podobają się młodej parze. Pomimo tego, że nie ma konkretnej kolorystyki i stylistyki, która obowiązywałaby na taką okazję, największą popularnością cieszą się bukiety w jasnych pastelach  – bieli i różu z dodatkiem zieleni. Od zeszłego roku najczęściej wręczane kwiaty na ślub są utrzymane w stylistyce rustykalnej.

1. Bukiet Westchnienie

Utrzymany w romantycznym stylu bukiet składa się z pięknych eustom w różowym i białym kolorze. To idealna propozycja dla romantyków lub osób bujających w obłokach.

bukiety ślubne

2. Bukiet Pastelowy

Niekwestionowany hit wśród bukietów w naszej ofercie. Jak sama nazwa wskazuje składa się z frezji w bardzo jasnych, pastelowych odcieniach. Warto podkreślić, że dzięki swojemu nieprawdopodobnemu zapachowi, frezje to jedne z ulubionych kwiatów panien młodych. Choć wydają się wątłe i nietrwałe, to odpowiednio pielęgnowane są jedynymi z najbardziej trwałych kwiatów ciętych.

bukiety ślubne

3. Bukiet Piwonii

Ślubne hust have dla wszystkich, którzy lubią podążać za trendami. Piwonie od kilku lat są świetną alternatywą dla nieco już spowszedniałych róż. W lokalnych kwiaciarniach Euroflorist dostępne są różne gatunki piwonii, więc ich wielbiciele z pewnością znajdą coś dla siebie.

bukiety ślubne

4. Bukiet Czerwonych Róż

Klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Obecnie, czerwone róże to kwiaty, które mają tyle samo entuzjastów, co przeciwników. Zarzuca się im, że są wszechobecne i szybko więdną. Nic bardziej mylnego. My jesteśmy zdania, że te saute, bez żadnego przybrania, wyglądają najpiękniej, zgadzacie się?

bukiety ślubne

5. Bukiet w białym kolorze

Bukiety ślubne składające się z białych kwiatów to bezpieczne rozwiązanie dla tych, którzy zastanawiają się nad wyborem. Biel to kolor, który po pierwsze kojarzy się ze ślubem, a po drugie jest bardzo neutralny, więc nie musimy się martwić, że  nie trafimy w czyjś gust.

bukiety ślubne

Stojąc przed wyborem bukietu ślubnego nie kierujcie się tylko i wyłącznie modą. Weźcie pod uwagę preferencje pary młodej (w szczególności panny – to one zwracają większą uwagę na ta kwiaty) lub poproście o profesjonalną poradę florystę. Liczymy, że z miłą chęcią będziecie kultywować ten miły zwyczaj wręczania kwiatów.

Autor: Anna Burzyńska

Komantarze są wyłącznone.