DIY – kompozycja jesienna w dyni w 3 krokach

20 Październik, 2016

W październiku dynia ma bez wątpienia swoje przysłowiowe 5 minut. Jest niekwestionowaną królową jesieni. Z radością przyznajemy, że od kilku lat jest tak popularna, że możemy ją spotkać niemal na wszystkich targach, bazarach i w osiedlowych warzywniakach. Jej odmiany różnią się nie tylko wyglądem, ale i smakiem oraz zapachem. Coraz częściej jest składnikiem jesiennych potraw, ale może także służyć nam jako lampion na Halloween. Ale my dziś zachęcamy do innego wykorzystania. Kwiatowa kompozycja jesienna w dyni to strzał w dziesiątkę!

kompozycja kwiatowa z dynią

Kompozycja jesienna dla każdego

Wykonanie jesiennej kompozycji w dyni, jest prostsze niż Ci się wydaje. Wszystkie pozostałe przedmioty z pewnością masz w swoim mieszkaniu. Pozostaje Ci tylko spacer do ulubionego warzywniaka i odwiedzenie lokalnej kwiaciarni Euroflorist. W dyni możesz ułożyć praktycznie każde kwiaty, ale my zachęcamy do wykorzystania konkretnych jesiennych kwiatów. W tej roli znakomicie sprawdzą się słoneczniki, astry, chryzantemy i dekoracyjne gałązki oraz liście. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu oryginalnego efektu, poproś o poradę florystę Euroflorist. Ostatnio bardzo modne sukulenty, bluszcze i wrzosy będą pięknie współgrać z pomarańczowym kolorem dyni.

Do przygotowania jesiennej kwiatowej kompozycji z dynią potrzebujesz:

– średniej dyni

– miseczki lub kubka

– ostrego noża

– nożyka do kwiatów lub sekatora

– markera

– ulubionych jesiennych kwiatów

– dużej łyżki

– gąbki florystycznej (opcjonalnie)

1 krok

Umyj i oczyść dynię z wierzchnich zabrudzeń. Na górnej części dyni (poznasz ją po zgrubiałym ogonku) odrysuj kształt miseczki lub kubka. Wielkość naczynia uzależnij od tego ile miejsca chcesz przeznaczyć na kwiaty. Pamiętaj, że te nie mogą być ułożone zbyt ciasno, gdyż może to spowodować ich przedwczesne więdnięcie.

2 krok

Ostrym nożem wytnij kształt, który odrysowałeś od miseczki kub kubka. Następnie za pomocą długiej łyżki wydrąż dynię z miąższu i pestek. Jeśli tak Ci wygodniej, możesz sobie pomóc wydrążać dynię dłońmi.

3 krok

Do wydrążonego środka możesz włożyć swoje ulubione kwiaty. Jeśli chcesz, floryści z lokalnych kwiaciarń Euroflorist  polecają również, aby w dyni umieścić gąbkę florystyczną, dzięki której kwiaty będą żyły dłużej. Alternatywą może być też niski słoik z wodą. Pamiętaj, żeby nie wlewać do słoika zbyt dużo wody.

Autor: Anna Burzyńska

Komantarze są wyłącznone.