Kolor niezawodną siłą gerbera!

7 Kwiecień, 2010

Radosne, energetyzujące i przyciągający wzrok… O kim mowa? O gerberach! Ich tęczowa kolorystyka sprawia, że są one idealnymi kwiatami na wiosenne dni! Nie wierzysz? Poniższe zdjęcia są tego najlepszym przykładem!

Gerbery należą do rodziny Asteraceae, w której skład wchodzą gatunki o dużych (standard gerbera) oraz o małych kwiatach (mini gerbera lub germini). Gerber, gdy ma w najwęższym miejscu średnice mniejszą niż 9 cm, będzie umieszczony pomiędzy mini-gerber. Średnica standardowego gerbera oscyluje wokół 12,5 cm.

Podczas transportu, gerbery są pakowane do góry nogami dla bezpieczniejszego przewozu. Po takiej podróży, przed wstawieniem ich do kwiaciarni i sprzedażą, należy je namoczyć na co najmniej 4 godziny. Gerber nie wymaga specjalnych czynności pielęgnacyjnych. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych kwiatów ciętych,wystarczy wazon wypełniony czystą wodą. Dodatkowo możemy użyć odżywek, dzięki którym nasze kwiaty dłużej zachowają świeżość.

Gerbery to niesamowite kwiaty. Zaczarują każdego swoją żyworodną kolorystyką i szerokim wachlarzem kształtów. Dobrze będą się czuć w towarzystwie kwiatów o bogatej kolorystyce, takich jak chryzantemy, frezje czy tulipany. Wystarczy puścić wodze fantazji!

 

(fot. Biuro Kwiatowe Holandia)

Komentarz