Kolory jesieni!

19 Październik, 2011


Wyglądając przez okno cały czas zastanawiamy się dlaczego jesień uważana jest za najsmutniejszą porę roku? Za naszą szybą piękny park i ogrody sąsiednich domów, które aż mienią się w kolorach. Żółcie, czerwienie, pomarańcze w połączeniu z dywanem usłanym ze spadających liści to widok, który cieszy nasze oczy.

Przegląd jesiennych kwiatów ogrodowych zaczynamy od astrów i chryzantem, które to przez ogrodników nazywane są królowymi jesiennych rabat. Wyżej wymienione kwiaty swój okres kwitnięcia rozpoczynają już wraz z ostatnimi dniami sierpnia, natomiast ich kwiaty dożywają pierwszych przymrozków. Kolejną alternatywą są dalie, które dostępne są w pełnej palecie możliwości – różnią się przede wszystkim wielkością barwą. Usatysfakcjonowani będą też wielbiciele niższych rabat i ogrodów skalnych, w składzie których najlepiej sprawdzą się wrzosy i rozchodniki. Ciekawym rozwiązaniem może być też jest połączenie bylin z wieloletnimi trawami ozdobnymi. Duże kępy traw podkreślą urok i kolor kwiatów, jednocześnie dodając naszemu ogrodowi charakterystycznej jesiennej powagi.

Bo choć temperatura powietrza cały czas spada, kolory jesieni mogą wywołać uśmiech na twarzy nawet największego ponuraka. Zadbamy więc o to, aby nasze ogrody, balkony i w wnętrza mieszkań były pełne jesiennych kwiatów.

Komentarz