Kwiaty czy komplement? 5 sposobów na Teściową nie tylko w Dniu Matki.

5 Maj, 2016

Gdy decydowałaś się na sakramentalne „tak” z mężczyzną Twojego życia, w pakiecie dostałaś też Teściową. Ale niestety, gratisy nie zawsze są tym, czego potrzebujemy najbardziej. Istnieją oczywiście teściowe anioły, (tak, wiemy – trudno w to uwierzyć) które zawsze swoją za synową murem, nie wtrącają się i nie krytykują. Ale co zrobić, gdy Tobie w tej kwestii poszczęściło się trochę mniej? Zapraszamy do lektury naszego poradnika z przymrużeniem oka, który w kontekście zbliżającego się Dnia Matki, może okazać się całkiem pomocny 😉

kwiaty na dzień matki

Zachwycaj się jej synem

Nie rzucamy Cię na głęboką wodę i nasz poradnik zaczynamy od rzeczy łatwej i przyjemnej. Twój mąż przyrządza najlepszą kaczkę na świecie? Nie rozrzuca skarpetek po całym domu? Nie tylko wraz synkiem wręcza Ci kwiaty na Dzień Matki i urodziny, ale zasypuje Cię też ulubionymi kwiatami bez okazji? A może jak mało który facet zna znaczenie słów „już” i „teraz” i gdy prosisz go o drobną pomoc właśnie w tej chwili, pomaga bez mrugnięcia okiem? Jeśli tak, koniecznie powiedz o tym swojej teściowej. W końcu Twój mąż, to jej największa duma. To świetne zagranie psychologiczne – chwaląc Jej syna, chwalisz także Ją. Bo przecież to ona nauczyła go tego wszystkiego. Nikt inny – pamiętaj!

Wykorzystaj dzieci

Spokojnie, to tylko tak strasznie brzmi. Kto inny (oprócz syna oczywiście) rozgrzeje serce i namaluje uśmiech na twarzy teściowej? Wnuki! Jeżeli więc masz dzieciaki, nie wahaj się ich użyć. Jeżeli nie, przejdź jak najszybciej do kolejnego punktu. Laurka dla babci, niekończące się przytulańce, nieporadnie przygotowana kanapka – wszystko to rozczuli teściową jeszcze bardziej. Oczywiście między wierszami, możesz napomknąć, że to Ty je do tego zachęciłaś. Efekt? +100 punktów dla Ciebie w notesiku teściowej. A jeśli dodasz, że pierwsze wypowiedziane słowo malucha to właśnie „baba”, z miejsca stajesz się ulubioną synową!

kwiaty dla teściowej

Znajdź wspólne tematy

No tak, tu zaczynają się chody. Wspólne tematy i zainteresowania z teściową? Niemożliwe! Choć trudno Ci w to uwierzyć, Twoja teściowa też była kiedyś młoda i na pewno były rzeczy, które pochłaniały ją bez reszty. Wiesz, że raz w tygodniu chodzi do osiedlowej biblioteki? A przecież Ty też pochłaniasz książki tonami. Zainteresuj się tym, co czytała ostatnio, nawet jeśli była to Katarzyna Grochola, której nie cierpisz. A może kwiaty? Przecież obie uwielbiacie rośliny doniczkowe. Wymieńcie się doświadczeniami dotyczącymi pielęgnacji. Ona na pewno zna na to mnóstwo domowych sposobów.

Poproś teściową o radę

Czytając powyższy punkt pewnie oplułaś monitor. Uspokajamy, w tym szaleństwie jest metoda. Wiemy przecież, że z wszystkim najlepiej poradzisz sobie sama, że czasy się zmieniają, a ty trzymasz rękę na pulsie w każdym temacie życia, ale… może jednak jest jakiś temat, w którym mogłabyś zasięgnąć rady? Pamiętasz swoją ulubioną sukienkę, którą zaplamiłaś deserem z owoców leśnych? Przecież do dziś nie możesz pozbyć się plamy. A Twoje ulubione kwiaty, sukulenty? Pamiętasz, że w ciągu pół roku przelałaś dwa kaktusy? Tak, tak, my też zastanawiamy się jak to możliwe. Podpytaj teściową – zapewniamy Cię, że w kwestii takich porad, na podium mogłaby stanąć razem z Twoją mamą. A jeśli nadal podtrzymujesz, że żadne rady nie są Ci potrzebne, wykorzystaj swoje zdolności teatralne i udawaj, że tak jest. Na efekty nie będziesz długo czekać.

Wyślij kwiaty na Dzień Matki!

Na deser zostawiliśmy coś wyjątkowego. Bo przecież Teściowa to też mama. Ukochana mama Twojego męża, Twoja w jakiś sposób też. A dzień Matki już tuż tuż… Jeśli żadna z poprzednich porad, nie sprawiła, że z teściową spojrzałyście na siebie łaskawszym okiem, ta z pewnością wywoła efekt wow. Zamknij oczy i wyobraź sobie… Wiesz, że teściowa lubi kwiaty w różowym kolorze. Wiesz też, że lubi frezje i róże. Szukasz wyjątkowej kwiaciarni internetowej, wybierasz bukiet, dołączasz do niego bilecik z miłymi (tak, musisz się postarać) życzeniami i… Po kilku godzinach w domu lub w pracy Twojej teściowej zjawia się kurier z bukietem kwiatów. Podkreślmy – jej ulubionych kwiatów. Teściowa zdziwiona, zaskoczona. Po przeczytaniu bileciku już totalnie wzruszona. A jeszcze gdy kwiaty zobaczą koleżanki… „Od kogo te kwiaty?” – zapytają ciekawe. Jedna z nich odpowie: „Jak to, od pewnie od syna!”. Nie, nie. To przecież od Ciebie. Od synowej, na którą od dziś spojrzy łaskawszym okiem.

Mamy nadzieję, że udało się nam Cię przekonać, że Twoja teściowa to też człowiek, który ma w sobie mnóstwo uczuć i pozytywnych emocji. Trzymamy kciuki, aby tegoroczny Dzień Matki był dla Ciebie i Twojej teściowej, nie tylko wyjątkowym, ale i przełomowym dniem.  Pamiętasz jak chwaliłaś się jej, że Twój mąż, a jej syn kupuje Ci kwiaty? Lepszej daty niż 26 maja nie będzie. Wyślij jej kwiaty, po prostu. Nie od syna, tylko właśnie od Ciebie. Ten gest będzie znaczył więcej niż 1000 słów!

Autor: Anna Burzyńska

Komentarz