Najmodniejsze sposoby na dekoracje świątecznego stołu

13 Grudzień, 2016

W Wigilię Świąt Bożego Narodzenia cała rodzina spotyka się przy stole. Jest to miejsce, które podczas tej magicznej nocy ma być symbolem łączących więzi i jedności. Warto więc zadbać, aby stół był przystrojony nie tylko białym odświętnym obrusem oraz smacznymi potrawami, ale i wyjątkową dekoracją. Dlatego dziś chcielibyśmy podzielić się Wami kilkoma pomysłami na dekoracje świątecznego stołu. Głównym akcentem dekoracji będą oczywiście kwiaty.

świąteczne dekoracje stołu

Czerwony kolor

Najpopularniejsze dekoracje świątecznego stołu utrzymane są w czerwonej stylistyce. To kolor, który chyba każdemu bez wyjątku, kojarzy się z Bożym Narodzeniem. Najpopularniejszą czerwoną świąteczną rośliną jest gwiazda betlejemska, chociaż nie każdy wie, że występuje ona jeszcze w białych lub różowych odcieniach. Jeśli chcemy postawić na  świąteczne kwiatowe kompozycje w kolorze czerwonym, wigilijny stół nakryjmy śnieżnobiałym obrusem. Połączenie bieli i czerwieni stworzy niezwykle odświętną atmosferę.

dekoracje świątecznego stołu

Meksykański akcent

Nie każdy wie, ale poinsecje to rośliny, które pochodzą z Meksyku i już w XVI wieku w Ameryce Środkowej uchodziła za roślinny symbol Bożego Narodzenia. Jej krzewy, które osiągają wysokość nawet do 5 metrów, można spotkać na dzikich obszarach wyżynnych. W Polsce ten fakt jest bardzo mało znany, dlatego zachęcamy, aby w tym roku spojrzeć na świąteczną dekorację z przymrużeniem oka. Floryści z lokalnych kwiaciarń Euroflorist zainspirowali nas połączeniem poinsecji i kaktusów.

dekoracje świątecznego stołu

Dekoracje przestrzenne

Jeśli planujecie kolację wigilijną lub spotkanie świąteczne dla firmy w dużych przestronnych wnętrzach, postawcie na większą, kwiatową instalację. Oprócz odświętnego stołu, udekorowanego kremowymi gwiazdami betlejemskimi, możecie umieścić obrócone o 180 stopni bukiety z czerwonych poinsecji. Całość nada wnętrzu wyjątkowego charakteru, gdyż zazwyczaj przygotowując świąteczną dekorację, skupiamy się na tylko na stole. Jeśli mieszkacie w kamienicy lub dużym lofcie, taka dekoracja będzie strzałem w dziesiątkę.

dekoracje świątecznego stołu

Skandynawski styl

Styl skandynawski w ostatnim roku stał się numerem jeden wśród trendów wnętrzarskich. W naszym zestawieniu nie mogliśmy więc pominąć dekoracji świątecznego stołu utrzymanej w stylu państw zza Morza Bałtyckiego. To proste rozwiązania, które znakomicie korespondują z naturalnymi materiałami i neutralnymi jasnymi barwami. Nie lubią przepychu i pstrokatych kolorów. Przykładowa kompozycja przedstawia dekorację parapetu z użyciem gwiazd betlejemskich, ale równie dobrze sprawdzi się ona jako dekoracja świąteczna stołu lub ozdoba na komodzie. Obok niej możecie położyć drewniane dodatki lub miseczki z bakaliami.

dekoracje świątecznego stołu

Gdy będziecie decydować się na to jak powinien wyglądać Wasz wigilijny stół, pamiętajcie, że nie ma jednej gotowej odpowiedzi. Trendy florystyczne i moda powinny być jedynie inspiracją, a nie koniecznością. Piękno świątecznych kwiatów polega na tym, że z małą ilością dodatków stworzą wyjątkową kompozycję.

Komantarze są wyłącznone.