Pielęgnacja gwiazdy betlejemskiej w kilku krokach!

20 Grudzień, 2013

Wbrew powszechnej opinii, gwiazdy betlejemskie są łatwymi w pielęgnacji i niezbyt wymagającymi roślinami. W niniejszym wpisie znajdziecie przydatne wskazówki, których przestrzeganie zaowocuje pięknymi kolorowymi liśćmi, które będą cieszyć Wasze oczy przez długi czas.

Właściwe miejsce

Poinsecje, które znane są szerszemu gronu jako gwiazdy betlejemskie, preferują jasne i ciepłe miejsca
o temperaturze między 15 a 22° C. Należy przede wszystkim unikać przeciągów. Rośliny źle znoszą bezpośrednie nasłonecznienie oraz sąsiedztwo grzejników lub innych źródeł ciepła. Należy pamiętać, że – tak jak wszystkie rośliny – więdną i giną w towarzystwie owoców i warzyw.

Umiarkowane podlewanie

Rośliny te lubią umiarkowaną wilgotność. Wystarczy je nawadniać co kilka dni niewielką ilością wody
o temperaturze pokojowej. W cieplejszych pomieszczeniach nie wolno dopuścić do wysychania korzeni, zwłaszcza gdy roślina stoi w słońcu czy przy kaloryferze. Natomiast w wyniku przelania, roślina będzie żółkła albo wręcz zacznie gubić liście. Zawsze należy usunąć nadmiar wody ze spodka lub doniczki.
W okresie kwitnienia, raz w miesiącu należy podlewać roślinę wodą z dodatkiem odżywki. To zagwarantuje jej piękno i siłę.

Pielęgnacja gwiazdy betlejemskiej w pigułce

Jesteśmy pewni, że przestrzeganie powyższych zasad zagwarantuje długą żywotność gwiazdy betlejemskiej a wprowadzony dzięki niej świąteczny nastrój, będzie umilał czas przez najbliższe tygodnie!

Komentarz