WAKACYJNE WARSZTATY FLORYSTYCZNE DLA DZIECI!

2 Lipiec, 2010

Lipiec i sierpień to czas odpoczynku i relaksu. Bardzo często zapominamy o wyjątkowych atrakcjach dla naszych małych pociech, które także mają wakacje! EuroFlorist, wraz z Portalem Polskich Florystów www.forumkwiatowe.pl, pragnie zaprosić Państwa do udziału w ogólnopolskiej akcji „Floryści Dzieciom”. Będzie to cykl warsztatów florystycznych dla najmłodszych. Celem naszego przedsięwzięcia jest zaprezentowanie najmłodszym specyfiki zawodu florysty, propagowanie sztuki układania kwiatów oraz integracja lokalnych środowisk Klientów Kwiaciarni.

Pierwszym etapem akcji „Floryści Dzieciom” będzie inauguracja warsztatów florystycznych dla najmłodszych, które będą miały miejsce 18 lipca br., podczas Święta Kwiatów na VIII Festiwalu Róż. Impreza ta odbędzie się na terenie Ogrodu Botanicznego przy Alejach Ujazdowskich 4 w Warszawie. Kwiatowe warsztaty dla najmłodszych poprowadzi Magdalena Birusa oraz Monika Bębenek, założycielka szkoły „Kwitnące Horyzonty”.

Z kolei 19 lipca w ogrodzie warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka, w warsztatach florystycznych wezmą udział mali pacjenci z oddziału onkologii IP CZD oraz dzieci niepełnosprawne. Osobą, która poprowadzi te warsztaty będzie Pani Zofia Wojciechowska.
W ramach ogólnopolskiej akcji „Floryści Dzieciom” zostanie przeprowadzona także zbiórka pieniędzy na operację dla Amelki Sykut, córki jednaj z naszych koleżanek florystek
z Lublina.
Kolejnym etapem są cykle warsztatów w kwiaciarniach na terenie całej Polski. Już niedługo w kwiaciarniach pojawią się kolorowe plakaty informujące o warsztatach. Spraw swojemu dziecku ogromną frajdę i przyprowadź je na takie warsztaty! EuroFlorist odwiedzi niektóre kwiaciarnie goszczące dzieci, a efekty tych spotkań można będzie podziwiać na łamach prasy oraz na stronach www.blog.euroflorist.pl/ i www.forumkwiatowe.pl. Serdecznie zapraszamy!

 

Komentarz