Wiosna 2009 – najnowsze trendy florystyczne!

2 Kwiecień, 2009

Chryzantemy nie tylko w listopadzie

Słoneczno- żółte, świeżo- zielone czy klasyczne białe – tej wiosny w ofercie salonów kwiatowych z pewnością nie zabraknie pełnych uroku i wdzięku chryzantem. Czysta i naturalna prostota a zarazem skromność jaką niosą ze sobą te kwiaty może być świetnym pomysłem na wiosenne okazje, takie jak Święta Wielkanocne czy Dzień Matki. Chryzantemy stają się modnym elementem dekoracji i popularnym wzorem na tkaninach.

Oswoić orchideę

Orchidea rosnąca w tropikalnych warunkach jest często uznawana za roślinę dla nas egzotyczną i niespotykaną. Jednak jej wyjątkowy czar sprawia, że staje się niepowtarzalną ozdobą naszych wnętrz. Orchidee cieszą się rzeszą fanów, do tego stopnia, że 100 duńskich hodowców tych roślin stworzyło portal poświęcony tylko nim! Znaleźć tam można niezwykłe zdjęcia oraz praktyczne informację o kwiatkach. Orchidee są również popularną frazą wpisywaną w Google, które odnajduje nam ponad 11 milionów rezultatów na ich temat!

Solidago modnym dodatkiem

Mało popularna, często ignorowana roślina z rodziny astrowatych o mało wdzięcznej nazwie- nawłoć, staje się ciekawym dodatkiem do kompozycji kwiatowych. Oprócz standardowego żółtego odcienia roślin już niedługo będziemy mogli wybierać z całej palety barw, gdyż botanicy pracują właśnie nad czerwoną, białą i pomarańczową odmianą solidago.

Oto niektóre z naszych wiosennych propozycji modnych w tym sezonie:Komentarz