Przewodnik po różach

Bez względu na kolor, wyjątkowe piękno róży oraz subtelny zapach wywołują zachwyt odbiorcy. Jeśli chcesz przekazać wiadomość poprzez róże, sprawdź symbolikę ich kolorów:

Czerwony kolor róży jest znany wszystkim jako symbol miłości. Walentynki prawie by nie istniały bez nich. Czerwona róża to nie tylko symbol romantycznej miłości, przekazuje także szacunek. Oznacza miłość potrafiącą przetrwać największe burze, jest to kwiat kochanków.

Pomarańczowy kolor róż oznacza entuzjazm i pożądanie. Jeśli chcesz wyrazić podziw i zainteresowanie, a przy tym przekazać ukrytą wiadomość pełną podeskcytowania, wyślij bukiet tych ognistych kwiatów.

Białe róże to symbol niewinności, skromności i czystości - oznaczają młodą miłość, przez co często są postrzegane jako kwiaty weselne. W Szkocji, jeśli biała róża zakwitła jesienią, było to zwiastunem małżeństwa. Białe róże to także prawda i szacunek, przekazują lojalność.

Fioletowe róże uważane są za mistyczne z natury. Reprezentują zachwyt i pożądanie, dlatego nic dziwnego, że przekazują miłość. Idealny kwiat na Walentynki.

Żółty kolor róż oznaczał w dawnych czasach zazdrość, teraz to przyjaźń, radość i troska. Bukiet pełen tych słonecznych kwiatów, przekazuje ciepło, zadowolenie i uczucie.

Róże w kolorze różowym symbolizują delikatność, kobiecość, wytworność i elegancję. Ponadto nosi ona osobną wiadmość zależna od jej odcienia. Głęboki różowy przekazuje uznanie oraz wdzięczność, podczas gdy blady kolor oznacza podziw i radość.

Pod kilkoma warunkami, zwykle gdy połaczysz czerowne róże z innymi kolorami, możesz przekazać dodatkową wiadomość. Przykładowo, czerwone róże z żółtymi oznaczają radość i szczęście, białe wraz z czerwonymi symbolizują jedność.