Co wybrać na Wszystkich Świętych?

19 październik, 2017

Niedawno przywitaliśmy jesień. Wraz z nią zbliżamy się do corocznych świąt, a najbliższym z nich jest dzień Wszystkich Świętych. Wbrew powszechnym przekonaniom 1 listopada powinien być dniem radosnym. Świętujemy wtedy fakt zbawienia zmarłych, czyli uznania ich za Świętych. To 2. listopada obchodzimy Dzień Zaduszny, gdzie możemy oddać się chwili refleksji, zastanowić nad kruchością życia.

Wiązanka na Wszystkich Świętych

Niemniej jednak to 1 listopada, Dzień Wszystkich Świętych jest dla nas dniem, w którym oddajemy się zadumie i wspomnieniom o bliskich, którzy odeszli. Udajemy się wtedy na groby naszych najbliższych, zapalając znicz i kładąc wiązankę kwiatów. Ten zwyczaj towarzyszy nam od zarania dziejów, a kwiaty są jego istotnym elementem. Wiązanka na Wszystkich Świętych to symbol, wyraz szacunku oraz poniekąd tęsknoty za zmarłą osobą. Nie musi być przepastna, ma to być gest, świadczący o naszej pamięci. Produktami cieszącymi się największym powodzeniem są kompozycje do położenia na grób oraz bukiety do wazonów. Starajmy się wybierać wiązanki ułożone z trwałych kwiatów. Tutaj najlepiej sprawdzą się lilie, gerbery, goździki, calle czy róże. Stroiki na Wszystkich Świętych wykonane z tych kwiatów będą cieszyły się świeżością przez długie dni. Dobrym wyborem będzie również Duża Chryzantema, która stała się symbolem Dnia Wszystkich Świętych.

Wieniec z gerber
Wieniec z gerber

https://www.twojekwiaty.pl/do/item/WR13_001/Wieniec–Z-gerber

 

Bukiet Kondolencyjny VIII

bukiet kondolencyjny

https://www.twojekwiaty.pl/do/item/FB13_024/Bukiet-Kondolencyjny-VIII

 

Duża Chryzantema

duża chryzantema

https://www.twojekwiaty.pl/do/item/KPWS027/Duza-chryzantema—biala

 

Wianek „Pamięci” ze zniczem

stroik ze zniczem

https://www.twojekwiaty.pl/do/item/KPWS016/Wianek-Pamieci-ze-zniczem

Bukiet Wspomnienie

bukiet kondolencyjny

https://www.twojekwiaty.pl/do/item/KPB002/Bukiet-Wspomnienie

 

Czasami zdarza się tak, że wizyta w tym szczególnym dniu na grobach bliskich nie jest możliwa. Chcąc mimo wszystko dać wyraz swojej pamięci możesz skorzystać z oferty funeralnej na www.twojekwiaty.pl. Wśród przedstawionych propozycji z pewnością każdy znajdzie wiązankę czy wieniec, która odzwierciedli uczucia i pamięć i zmarłej osobie. Warto też skorzystać z kompleksowej usługi opieki nad grobem, która obejmuje sprzątanie nagrobka oraz jego wystrój składający się z kwiatów i zniczy. Warto też pamiętać, że dostarczamy kwiaty bezpośrednio na grób, a przygotowaniem kompozycji zajmą się najlepsi floryści z kwiaciarni Euroflorist.

Autor: Natalia Głowicka

Komantarze są wyłącznone.