Tulipanowy zawrót głowy!

17 Luty, 2010

Choć za oknem nadal króluje zimowy krajobraz, one już teraz urzekają wachlarzem radosnych kolorów i kształtów. Dzięki temu dają niezliczone możliwości kompozycyjne i dekoracyjne. Sprawdzą się w zarówno w ślubnej scenerii, jako dekoracja stołu na niezobowiązujące przyjęcie, czy też romantyczny wieczór we dwoje. O kim mowa? O tulipanach – niekwestionowanych gwiazdach sezonu! Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji z wykorzystaniem tulipanów. Mamy nadzieje, że staną się one punktem wyjścia do bardziej twórczego i finezyjnego wykorzystania tych kwiatów. Wystarczy bowiem odrobina fantazji!

Ślubna sceneria
Choć to dość nowatorskie rozwiązanie, tulipany zyskują coraz większy entuzjazm i zainteresowanie ludzi uczestniczących w przedślubnych przygotowaniach. Mogą być wykorzystywane na różne sposoby –  do udekorowania stołu, w kompozycji bukietu dla panny młodej, czy też jako dodatek  do fryzury przyszłej mężatki.

 Bardzo prostym sposobem, na elegancką kompozycję, będącą oryginalną dekorację stołu będą próbówki, wysokie szklanki, bądź wazony wypełnione zanurzonymi w nich tulipanami. Kwiaty należy wkładać do naczyń asymetrycznie, jeden na drugi, a następnie wypełnić je całkowicie wodą. Uzyskamy w ten sposób wrażenie pnących się w górę kwiatów. W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, możemy użyć tulipanów w jednym odcieniu lub o bardziej zróżnicowanej kolorystyce. Do tej pory ślubnych bukietów skomponowane z tulipanów należały raczej do rzadkości. Jednak floryści zwracają uwagę na to, że coraz więcej pań młodych stawia na oryginalność i nowoczesność. Tulipany stwarzają możliwość kompozycji wiązanek ślubnych w różnorodnych kształtach – okrągłych, ułożonych warstwowo, czy też długich i zwisających. Należy jednak pamiętać, że najbardziej odpowiednim czasem na  wykorzystywanie tulipanów w ślubnych kompozycjach  jest zima i wczesna wiosna, ponieważ kwiaty te źle reagują na ciepło.

Ozdoba mieszkań
Tulipany to  jedne z najbardziej popularnych ciętych kwiatów dostępnych w kwiaciarniach. Dzięki szerokiej gamie kolorów, w jakiej występują i różnorodnych kształtów idealnie wpisują się w różnorakie warianty stylizacji. Będą doskonałą dekoracją każdego typu wnętrz, zarówno tych bardziej tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Tulipany  najlepiej sprawdzą się w  mieszkalnych wnętrzach podczas długich zimowych miesięcy. Będą one niezawodnym sposobem, aby wnieść światło i odrobinę ciepłych kolorów do mieszkań i domów.

Koktajlowe party
Umiejętne połączenie dekoracji przyjęcia z jego tematem przewodnim, wbrew powszechnym sądom, nie jest łatwe. Dobrym rozwiązaniem może być  szczegółowe przygotowanie planu organizacji przyjęcia. Ustalając tematykę przewodnią tego wyjątkowego wydarzenia  będziemy mogli wybrać kolorystykę i rodzaj tulipanów. Przykład? Tematyka lat 80’ idealnie współgra z tulipanami o bardzo zróżnicowanej kolorystyce. Sprawdzi się tutaj zasada-  im bardziej kolorowo, tym lepiej.

Rocznice, urodziny i inne święta rodzinne są znakomitą okazją aby podzielić się chwilami radości z rodziną i przyjaciółmi. Tradycyjny bukiet z różnokolorowych tulipanów różnych gatunków, będzie dekoracją, która bez zarzutu sprawdzi się podczas bardziej oficjalnych, jak i mniej formalnych spotkań. Na indywidualny charakter tej kompozycji będzie miało wpływ naczynie, w jakiej ją umieścimy. W zależności od efektu, który chcemy uzyskać, możliwości jest wiele – od klasyczne przezroczyste naczynia, przez metalowe wazony, po porcelanowe filiżanki.

Wieczór we dwoje
Czerwień i róż to kolory, które doskonale współgrają z atmosferą chwil spędzonych we dwoje. Tulipany w tej kolorystyce wniosą do wnętrza mieszkań i domów odrobinę romantyzmu i stworzą możliwość nieograniczonych dekoracji. Najprostszym przykładem będzie przystrojenie tacy ze śniadaniem podanym swojej wybrance (bądź wybrankowi) do łóżka. Romantyczny wieczór nie obędzie się bez pachnących świec bądź małych tea lightów, które mogą być obsypane płatkami czerwonych tulipanów. W zależności od indywidualnych upodobań można wykorzystać płytkie naczynia wypełnione wodą, po których swobodnie pływać będą główki różowych i czerwonych kwiatów. Tutaj inwencja twórcza jest nieograniczona…

Floryści są jednogłośni, że tulipany stwarzają nieograniczone możliwości komponowania nie tylko tradycyjnych bukietów, jak i bardziej finezyjnych kompozycji kwiatowych, będących ozdobą stołów podczas przyjęć i uroczystości rodzinnych. Dzięki bogatej i barwnej kolorystyce wnoszą do wnętrz  radosny nastrój, wobec którego nikt nie pozostanie obojętny.
 
 (fot. Biuro Kwiatowe Holandia)

Komentarz