Kwiaty na Boże Narodzenie

Boże Narodzenie to czas ciepłych gestów i spełniania marzeń. Zadbaj o to, aby Twoi bliscy znaleźli pod świąteczną choinką upominki, które sprawią im mnóstwo radości. Miniaturowe choinki, kosze pełne słodkości i stroiki świąteczne to tylko niektóre z upominków, które przygotowaliśmy, aby pomóc Ci uszczęśliwić osoby, na których Ci zależy.

Sortuj:
Pokaż
cena::
 
 
Najpiękniejsze kwiaty na Boże Narodzenie


4 typowo bożonarodzeniowe kwiaty, które pomogą ci wykreować świąteczny nastrój to Gwiazda Betlejemska (Poinsecja), Amarylis, Jemioła i Ostrokrzew kolczasty... Te mniej lub bardziej znane typowe bożonarodzeniowe kwiaty na pewno zapewnią przytulną świąteczną atmosferę w waszych domach.

Poinsecja (Poinsettia)
to chyba najbardziej znana roślina bożonarodzeniowa. Poinsecja pochodzi z Meksyku i nie należy do najłatiwjszych kwiatów; jest to tak zwana roślina krótkiego dnia, która kwitnie tylko w dni krótsze niż 12 godzin. Chcesz by Poinsecja rozkwitła ponownie? Postaw roślinę w bardzo ciemnym miejscu na 14 godzin dziennie, przez co najmniej 6-8 tygodni.
Amarylis (Hippeastrum)
królowa zimowych kwiatów. Amarylis rośnie dziko w Ameryce Południowej. Jest to roślina bulwiasta, która kwitnie w kolorze czerwonym, białym, różowym i pomarańczowym.
Jemioła (Jemoła)
Ta roślina jest wiecznie zielonym półpasożytem, który rośnie na drzewach. Swą chwilę sławy ma co roku w okrese bożonarodzeniowym, kiedy to wykorzystywana jest w tradycji całowania pod gałązką jemioły.
Ostrokrzew kolczasty
Ostrokrzew kolczasty nie jest może bardzo znany z nazwy, ale jest bardoz często używany jako dekoracja świąteczna. Roślinę można rozpoznać po skórzastych liściach z kolcami. Uwaga: czerwone jagody są trujące dla ludzi.
Te własnie te cztery bożonarodzeniowe kwiaty świetnie nadają się do dekoracji każdego domu lub biura na Boże Narodzenie i będą wspaniałym świątecznym upominkiem.