Bukiety ślubne i wiązanki. Które z nich są modne?

12 Maj, 2014

Pierwsze wiosenne miesiące to czas, w którym zaczyna się sezon ślubny. I choć przygotowania ślubne w dużej mierze są zdeterminowane przez wybór miejsca weselnego, wybór zaproszeń ślubnych, to przecież każda panna młoda w sposób szczególny dba o swój wygląd  w tym wyjątkowym dniu. Dopełnieniem „ślubnego look’u” będzie bukiet ślubny, zwany też przez niektórych wiązanką ślubną. Aby Paniom, które niedługo staną na ślubnym kobiercu, ułatwić wybór ślubnego bukietu, wraz z florystami lokalnych kwiaciarń Euroflorist, przygotowaliśmy wybór najmodniejszych bukietów z podziałem kolorystycznym.

bukiet ślubny

Jednak nim przedstawimy Wam najpopularniejsze wiązanki ślubne rozpoczynającego się sezonu, zatrzymajmy się przy ich pochodzeniu i znaczeniu. Wiązanki ślubne były znane już w czasach starożytnych, jednak wtedy tworzone były nie z kwiatów a z kłosów pszenicy lub żyta. Wierzono, że zapewnią one dostatek i dobrobyt w domu. Dopiero w XVIII wieku bukiety ze zboża zastąpiono bukietami ślubnymi z kwiatów. I choć ich historia nie jest zbyt długa, powstało już mnóstwo przesądów a nimi związanych. Ten najpopularniejszy zwraca uwagę na to, aby pod żadnym pozorem nie zasuszać wiązanki ślubnej. Lepszym wyjściem będzie jej spalenie.

Wiązanki ślubne w żółtej kolorystyce

Jeśli chcemy aby wiązanka ślubna ożywiła biel sukni ślubnej, warto zastanowić się nad wyborem bukietu w żółtej słonecznej kolorystyce. Szczególnie pięknie wyglądają bukiety ślubne przygotowane z samych słoneczników – wyglądają okazale nawet bez zbędnych dodatków.

wiązanki ślubne w żółtym kolorze

Pastelowy bukiet ślubny

Bukiety ślubne utrzymane w romantycznej stylistyce najczęściej są wykonywane z kwiatów w kolorze fioletu, różu oraz kremowych odcieni. Nasz typ to wiązanka z eustom lub bukiety ślubne z piwonii lub bukiety wykonane z kilku rodzajów kwiatów – jaskrów, anemonów, goździków gałązkowych oraz róż.

pastelowe bukiety ślubne

Wiązanki ślubne w bieli

Pomimo dużej dostępności zróżnicowanych gatunków kwiatów oraz kwiatów, które występują we wszystkich kolorach tęczy, wciąż najpopularniejszym kolorem wiązanek ślubnych jest biel. Takie bukiety mogą być zupełnie białe, ale równie pięknie prezentują się także te przełamane elementem zieleni lub jakiegoś innego kontrastującego koloru. Wiele kompozycji w białym kolorze znajdziecie w kategorii z bukietami ślubnymi w naszej kwiaciarni.

wiązanki slubne w bieli

Bukiet ślubny w wyrazistym kolorze – czemu nie?

Najnowsze trendy we florystyce ślubnej skłaniają się ku kontrastom. Który kolor będzie najlepszy? Tu nie ma reguły, gdyż wszystko zależy od urody panny młodej, koloru jej włosów, oprawy jej oczu. Kolorem kontrastującym do odcienia sukni będzie prawie każdy – jednak najmodniejsze są te najbardziej wyraziste – czerwień, fuksja, niebieski,  a dla tych ceniących oryginalne rozwiązania  – nawet czarny. Sprawdzonym rozwiązaniem będzie też kolorowy wyrazisty bukiet z mieszanych kwiatów.

bukiet ślubny w wyrazistym kolorze

Trendy ślubne zmieniają się co roku,  jednak pamiętajmy, że warto czerpać z nich z umiarem.  Dobierajmy kwiaty i kolorystykę nie tylko do stylistyki naszej sukni ślubnej i motywu przewodniego wesela, ale i do typu naszej urody. W dzisiejszych czasach asortymenty lokalnych kwiaciarń Euroflorist są tak zróżnicowany, że pomocni floryści z pewnością doradzą w wybieraniu tego najważniejszego bukietu w życiu.

Komentarz