Hiacynty- najpiękniejszą ozdobą świąteczną!

17 Grudzień, 2009

Okres świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas, który nierozerwalnie łączy się z tradycją. Niekwestionowaną królową tych magicznych dni jest choinka, której do tej pory towarzystwa dotrzymywała głównie popularna Gwiazda Betlejemska. Jednak jeżeli lubisz niebanalne rozwiązania i cenisz sobie oryginalność – mamy coś dla Ciebie! Hiacynty doniczkowe to doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby lub na świąteczną dekorację. Nie wierzysz? Zapraszamy do podróży po świecie przepełnionym kolorami hiacyntów…

Hiacynty na ogół przywołują nam na myśl obraz wiosny. Ich intensywny zapach i żywe kolory znakomicie rozświetlają wnętrzna mieszkań. Bogata kolorystyka, od fioletów i róży, przez błękity, czerwienie i odcienie bieli i żółci sprawia, że są one doskonałymi podstawami do różnorakich świątecznych kompozycji.
Pomysłów na świąteczne kompozycje z hiacyntów jest naprawdę wiele. Zależnie od naszych upodobań możemy wyeksponować sam kwiat lub cebulę. Efekt będzie zawsze oszałamiający! Poniżej przedstawiamy kilka propozycji świątecznych dekoracji.

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji świątecznych dekoracji.

 

Oryginalną kompozycją z hiacyntów uzyskamy wstawiając kwiaty do metalowych, ascetycznych doniczek, ozdobionych małymi bombkami w podobnych tonacjach.

Ozdobę w tonacjach typowo zimowych uzyskamy otulając szklane doniczki, napełnione kawałkami kory, przeźroczystym tiulem. Dopełnieniem tej kompozycji będą srebrzyste bombki i białe wstążki.

Niezbędny do wykonania powyższej aranżacji będzie wiklinowy bądź drewniany koszyk. Ułożone w nim hiacynty należy przykryć mchem oraz kawałkami kory. Świątecznym akcentem będą kolorowe bombki, metalowe gwiazdki i błyszcząca się lameta

Nie możemy zapomnieć też o właściwej pielęgnacji. Jak  dbać o hiacynty, aby jak najdłużej zdobiły nasze mieszkania? Nic trudnego, wystarczy zapewnić im stałe nawodnienie i odpowiednią temperaturę w granicach 16 – 20˚ C. Przestrzeganie tych zasad sprawi, że kwiaty zakwitną w ciągu trzech tygodni, a przez kolejne tygodnie będziemy mogli cieszyć się ich pięknem.

Komentarz