Jak dbać o cięte tulipany? Czyli: co zrobić, żeby tulipany dłużej stały?

Otrzymaliście piękny bukiet tulipanów? Wspaniale! By móc cieszyć się ich pięknem jak najdłużej, mamy dla Was kilka porad, które przedłużą ich żywotność. Oto co zrobić, żeby tulipany dłużej stały i cieszyły oko przez wiele dni.

 
Czysty wazon

Ważne, by wazon, w którym umieścimy nasze tulipany był czysty. Zanim włożysz do niego kwiaty, umyj go dokładnie, a następnie dobrze opłucz zimną wodą.

 
Przytnij łodygi tulipanów prosto

Przytnij łodygi tulipanów prosto (około 2 cm nad końcem łodygi). Nie przycinaj ich po przekątnej, jak na przykład w przypadku róż, ponieważ w taki sposób tulipan wchłania za dużo wody.

 
Zbyt dużo wody

Tulipany nie lubią dużej ilości wody w wazonie. Czerpią wodę całą łodygą, więc wystarczy im tylko około 10 cm wody.

 
Pozostaw opakowanie bukietu

Po umieszczeniu tulipanów w wodzie pozostaw opakowanie lub folię wokół kwiatów na około 30-60 minut. W ten sposób napną się i pozostaną ładnie wyprostowane.

 

Co zrobić żeby tulipany dłużej stały?

 

Gdzie postawić tulipany w wazonie? Czy cięte tulipany lubią słońce?

Umieść je w chłodnym miejscu na noc, aby zapewnić im dłuższe życie. Tulipany są mocnymi kwiatami i łatwo znoszą przeciągi. Nie umieszczaj ich w zbyt ciepłym miejscu, ale też uważaj na zbyt niskie temperatury. Nie stawiaj kwiatów w nasłonecznionym miejscu, jeśli nie chcesz, by rozkwitły zbyt szybko.

 

 

Zamów tulipany z darmową dostawą wprost z polskiej plantacji

 

Zamów tulipany z dostawą tego samego dnia

 

 

// Forces channel selection