Jak zrobić wianek na drzwi? Jesienny wianek z eukaliptusa - krok po kroku

Czy jest coś piękniejszego niż naturalne, rustykalne jesienne wianki i dekoracje na drzwi witające gości już od progu? Zwłaszcza jeśli wykonane są w podobnym stylu jak jesienne bukiety na stołach, stroki i inne dekoracje wnętrz w jesiennym stylu. Dziś pokażemy Wam jak zrobić wianek na drzwi wykonany z eukaliptusa, liści, mikołajka.

 

Jak zrobić jesienny wianek z eukaliptusa?

 

jak zrobić wianek na drzwi

1. Czego potrzebujesz?

Aby stworzyć ten piękny jesienny wianek, potrzebujesz słomy, zielonego drutu mirtowego, dekoracyjnych liści, jesiennych roślin oraz wstążki do zawieszenia.

Pamiętaj, że im mniejszy wieniec i im więcej gałązek roślin, tym bardziej sprężysty efekt osiągniesz. Dlatego dobrze jest wybrać wystarczająco duży rozmiar wianka. 

 

 jak zrobić wianek z eukaliptusa na drzwi

2. Z czego zrobić jesienny wianek na drzwi?

My postawiliśmy na eukaliptus! Do wykonania tego jesiennego wianka zdecydowaliśmy się użyć: dwa rodzaje gałązek eukaliptusa (eucalyptus populus oraz eucalyptus populus with berry) mikołajek płaskolistny / oset ozdobny (thistle) oraz zebrane w parku liście, które dodadzą stroikowi fantazyjnego, rustykalnego i naturalnego jesiennego charakteru oraz prezentować się będą ładne po wyschnięciu.

Można również użyć: wrzos, małe jabłka, owoce dzikiej róży, jarzębiny, trawy, suszone paprocie, bluszcz, scabiosa, różne rodzaje liści, szyszki, liście klonu.

 

wianek jesienny na drzwi

3. Jak uwić wianek?

Zanim zaczniesz robić wieniec, polecamy przyciąć łodygi roślin tak, aby miały około 5 cm długości. Wtedy są łatwiejsze w obróbce i nie wystają poza wianek.

Wybierz pierwsze gałązki i połóż je na podstawie wianka. Owiń drut mirtowy 2-3 razy wokół ich łodyg.

Kontynuuj, dodając coraz to nowe gałązki i dekoracje. Pamiętaj, aby mocno przymocować je drutem, aby wszystkie były solidnie zabezpieczone przed wypadaniem. 

 

jesienne dekoracje na drzwi 

4. Zakończenie wianka

Gdy cały wieniec będzie pełen kwiatów i gałązek, czas na ostatnie owinięcie drutem. Spróbuj podnieść pierwsze gałązki, by drut nie było widoczny.

 

jesienny wieniec dyi

5. Gotowy wieniec!

Jeśli tak jak my planujesz swój wieniec powiesić na drzwiach, pozostaje Ci już tylko przymocowanie wstążki lub sznurka.

 
 
 
 

Gotowe Jesienne Wieńce z Dostawą

 

 

Jak zrobić wianek adwentowy na stół?

Jeśli zaś, zamiast wiszącego wianka chcielibyście stworzyć leżący wieniec adwentowy na stół — oto jak przygotować wieniec adwentowy z czterema świecami.

// Forces channel selection