Kwiaty o najpiękniejszym zapachu

 

Przywołując w pamięci ważne chwile, najczęściej pamiętamy twarze bliskich osób, kolory i zapach. Najczęściej są to zapachy ulubionych potraw i kwiatów. Czy wiesz, które kwiaty słyną z najpiękniejszego zapachu?

 

Bukiet z których kwiatów pachnie najlepiej?

Oto zestawienie 7 kwiatów o najpiękniejszych zapachach. Ich aromaty można odnaleźć nie tylko w lokalnych kwiaciarniach, naszej kwiaciarni internetowej, ale i ulubionych perfumach i wodach toaletowych. Zobaczcie czy są wśród nich Wasze ulubione kwiaty!

 

Piwonie

Od kilku lat to chyba najbardziej popularne wiosenne kwiaty. Swoją popularność zawdzięczają zwiększoną dostępnością w kwiaciarniach i zagranicznym inspiracjom. Bardzo często wykorzystywane w bukietach ślubnych, kuszą nie tylko dużymi pięknymi pąkami, ale i zjawiskowym zapachem.

 

 

Róże

Róże to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Sięgają do nią młodsi i starsi, kobiety i mężczyźni. Ogromna liczba odmian charakteryzujących się zróżnicowanymi zapachami, sprawiła, że po zapach róży chętnie sięgają największe domy mody i najbardziej eleganckie perfumerie. Dzięki temu różane nuty można znaleźć niemal w każdym flakonie perfum.

 

róża biała

 

Lilie

W rankingu na najbardziej intensywny zapach kwiatów, lilie z pewnością zajęłyby 1 miejsce. Choć często kojarzone z uroczystościami smutniejszymi, takimi jak pogrzeby, jest duża rzesza tych, którzy wybierają lilie na każdą okazję. W Polsce najpopularniejsze są odmiany w  białym i jasnoróżowym kolorze.

 

Frezje

Może się wydawać, że w kontekście pojawienia się na polskim rynku mnóstwa nowych kwiatów, frezje są kwiatami, o których trochę zapomniano. Nic bardziej mylnego – frezje wciąż posiadają ogromną rzeszę swoich fanów. Frezje apogeum swojej popularności przeżywały w okresie PRLu. Do dziś mnóstwo kobiet, które wychodziły w tamtych czasach za mąż, wspomina, że ich bukiet składał się z przepięknie pachnących frezji. Dlatego do teraz z sentymentem, lubią wracać do tych kwiatów.

 

Lawenda

O lawendzie można powiedzieć, że jest jednym z najpopularniejszych towarów eksportowych Francji. Swoim zapachem przywodzi na myśl lawendowe pola w Prowansji, które sięgają po horyzont. Floryści najczęściej używają jej w rustykalnych kompozycjach lub w tak popularnej ostatnimi laty stylistyce boho. My jesteśmy zachwyceni delikatnymi lawendowymi wiankami – to must have każdego wiosennego przyjęcia.

 

lawenda

 

Hiacynty

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć hiacyntów! Te pojawiające się w zimowych miesiącach kwiaty, swoim przepięknym zapachem i intensywnymi kolorami zwiastują powolne nadejście wiosny. Najpopularniejsze kolory hiacyntów to biel, fiolet, róż oraz niebieski. Z uwagi na to, że hiacynty są roślinami cebulowymi, po ich przekwitnięciu możemy zachować ich cebulki i spróbować zasadzić je w przyszłym roku. Warto zrobić to dla ich cudownego zapachu. Bardzo często używane są w kompozycjach kwiatowych.

 

 

hiacynty bukiet

 

Bez

Któż z nas podczas długich zimowych wieczorów nie marzył o wiosennych spacerach w parku, pomiędzy krzakami pachnącego bzu? Krzew ten, który zawita na przełomie kwietnia i maja zamienia parki i ogrody w przepiękne bajkowe przestrzenie. Floryści sięgają po bez najczęściej. My już nie możemy się doczekać majowych pachnących spacerów.

 

Jesteśmy ciekawi czy w powyższym zestawieniu znaleźliście swoje ulubione kwiaty. Wraz z kolejnymi cieplejszymi dniami dookoła będziemy kuszeni coraz większą ilością kwiatów. Zachęcamy, aby podarować bliskim pachnący bukiet lub kupić kwiaty w lokalnej kwiaciarni Euroflorist i postawić na kuchennym stole. Pozytywny wiosenny humor gwarantowany! 

 

Powiązane wpisy

 
 
 

 

Powiązane produkty

 

// Forces channel selection