Jakie kwiaty na Walentynki? TOP 3 walentynkowych bukietów

5 Luty, 2015

To, że kwiaty są najlepszym prezentem walentynkowym ustaliliśmy już w poprzednim wpisie. Dziś zgodnie z obietnicą idziemy o krok dalej i przedstawiamy małą ściągę dla wszystkich Panów, dla których kwiaty dzielą się na te czerwone i… resztę 😉

kwiaty na walentynki

Walentynkowy bukiet z róż

Bukiet czerwonych róż to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. To jak „mała czarna”  dla kobiety – każda powinna go mieć. Pomimo dostępności coraz większej ilości oryginalnych kwiatów, to nieprzerwanie od wielu lat, róże wciąż są kwiatami które mężczyźni wręczają na walentynki najczęściej. Kiedyś czerwonym różom w bukietach towarzyszyła nieśmiertelna gipsówka lub liście paproci, dziś kwiaty te wręczane są najczęściej saute lub przewiązane elegancką wstążką z materiału. W wyborze bukietu róż pomoże nasz Kreator Bukietów, dzięki któremu można stworzyć wymarzony bukiet.

bukiet z róż walentynkowy

Bukiet z tulipanów

Czerwone tulipany to chyba jedyne, kwiaty, które mają szansę konkurować w okresie walentynkowym z różami. Skąd bierze się ich popularność? Połowa lutego, kiedy to przypada święto zakochanych, to idealnie środek sezonu na te pochodzące z Holandii kwiaty. W Polsce dostępne są tylko kilka miesięcy w kroku, więc okres ich dostępności cieszy wszystkich tulipanowych entuzjastów dwa razy bardziej. Niosą z sobą powiew świeżości, bo kojarzą się też z nadchodzącą małymi krokami wiosną. W szczególności przypadną do gustu Paniom nieprzepadającym za klasyką. Więcej tulipanowych propozycji znajdziecie tutaj.  

bukiet tulipanów

Bukiet mieszany

Podarowanie mieszanego bukietu na walentynki będzie strzałem w dziesiątkę, jeżeli wybranka ceni sobie nieszablonowe rozwiązania, oryginalność i najnowsze trendy we florystyce. Hitem ostatniego sezonu są jaskry, anemony i piwonie. Z powodzeniem zastąpią bardziej popularne kwiaty, ale i równie dobrze będą się z nimi komponować, dodając odrobiny nowoczesności. Inne mieszane walentynkowe bukiety znajdziecie w zakładce „kolekcja walentynkowa”.

bukiet kwiatów

Bukiety walentynkowe

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o idealny bukiet walentynkowy. Sprawdzi się tu powiedzenie – ile osób, tyle gustów. Przed prezentacją naszego TOP 3 zajrzeliśmy w statystyki z kilku poprzednich lat, ale pamiętajcie, że bestsellery bestsellerami, czerwone kwiaty, czerwonymi kwiatami, ale najważniejsza jest chęć zrobienia niespodzianki i podarowanie drugiej połówce jej ulubionych kwiatów, nawet jeżeli w żaden sposób nie będą się one łączyć ze świętem zakochanych.

Autor: Anna Burzyńska

Komentarz