Jesienne inspiracje

 

Świętujemy Jesień! - Jesienne inspiracje i trendy kwiatowe

 

Jesień to magiczna pora roku. 

Kolory natury zmieniają się ze świeżej zieleni na brąz i ciepły pomarańcz, a dom zaczyna pachnieć rozgrzewająca herbatą i ciastem z jabłkami lub dynią... Pod ciepłym kocem, z dobrą książką i kubkiem herbaty w ręku nawet deszcz bębniący po szybach nie jest w stanie ostudzić naszego ducha. 

"Jesień to nie pora roku, to stan umysłu" 

Tak jak i my z nadejściem jesieni zamieniamy kolorowe letnie sukienki na ciepłe swetry i stonowane płaszcze, natura także całkowicie zmienia swoją szatę. Warto podkreślić wyjątkowość tej pory roku zapraszając do domu jesienne kwiatowe kompozycje i dekoracje. 

Kochacie jesienne klimaty? My także, dlatego też z radością podpisujemy się pod akcja Bloemenbureau Holland "Celebrate Seasons Autumn!"czyli: "Świętujemy Sezony — Jesień", w której promować będziemy nasze ulubione jesienne inspiracje kwiatowe. 

By móc pokazać jak piękne mogą być jesienne kompozycje i rozpalić w wielu sercach miłość do jesiennych kwiatów, wykonaliśmy kilka sesji jesiennych kompozycji w studio oraz jedną magiczną sesję na świeżym powietrzu. Zapraszamy do odkrycia pełnej galerii zdjęć jesiennych bukietów w Poznaniu oraz naszej jesiennej kolekcji.

 
 

Oto doza jesiennych kwiatowych inspiracji, które pomogą wam wprowadzić do domu i życia wspaniałą jesienną aurę. 

 

Spis Treści:

  1. Jesienna kolorystyka — kompozycje w kolorach jesieni
  2. Jesienne kwiaty i dodatki 
  3. Najpopularniejsze jesienne bukiety w Polsce - 2021 i 2022
  4. Jesienne dekoracje
  5. O kampanii "Świętujemy Jesień"

 

1. Jesienna kolorystyka — kompozycje w kolorach jesieni

 

Jesień zdecydowanie da się lubić, tak samo jak jesienne bukiety. Jesienne bukiety nie rozczulają różem czy letnimi kolorami, ale za to uspokajają i wyciszają barwami brązu i szarości, pastelowymi odcieniami koloru herbacianego, brzoskwiniowego, morelowego lub miedzianego, rozgrzewając nas tym samym mocnymi, soczystymi barwami pomarańczy. Uspokajające, stonowane i ciepłe kolory jesieni zaakcentowane mogą być też pięknie odrobiną rozgrzewającej czerwieni, fioletu, burgundy lub koloru wiśniowego. 

 

Oto nasz kwiatowe inspiracje jesienne w różnych odsłonach — od stonowanych pasteli po gorące bukiety:

 

1.1 Jesienna kolorystyka — subtelne kompozycje: pastele, kolor brzoskwiniowy, morelowy, herbaciany

 

morelowe kwiaty jesienne

 

morelowe kwiaty jesienne

 

morelowe kwiaty jesienne

morelowe kwiaty jesienne

pastelowy bukiet jesienny na imieniny

pastelowy bukiet jesienny na imieniny

pastelowy bukiet jesienny na imieniny

 

Bukiety w tej tonacji

 

1.2 Jesienna kolorystyka — subtelne pastele i fiolet

Inne piękne i delikatne, jesienne połączenie to połączenie powyżej wspomnianych, naturalnych i ciepłych pasteli z kolorami: fioletowym, lawendowym, wrzosowym czy karminowym.

 

 

 

 

1.2 Jesienna kolorystyka — iście rozgrzewające bukiety

Soczyste, barwne i wręcz gorące bukiety także mają swoich fanów:

czerwono-pomarańczowe kwiaty

czerwono-pomarańczowe kwiaty

Kolorowy bukiet jesienny - pomarańczowy bukiet "Listopadowy"

Bukiet "Listopadowy" - Po więcej zdjęć i filmów tego bukietu zapraszamy do galerii zdjęć

Bukiety w tej tonacji

 

2. Jesienne kwiaty — jakie kwiaty i dodatki do bukietów? 

Dla większości florystów nie ma październikowych lub listopadowych bukietów bez królowej jesieni.... chryzantemy. 

 

 

 


funnyhowflowersdothat.co.uk & thejoyofplants.co.uk 

 

 

Chryzantema w bukiecie ślubnym?

W niektórych krajach europejskich, w tym w Polsce, chryzantemy są kojarzone głównie z kwiatami pogrzebowymi, których używamy głównie do ozdabiania grobów na cmentarzach podczas Dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek. W niektórych krajach jednak chryzantemy są jednymi z najpopularniejszych kwiatów postrzeganych jako kwiaty niosące radość. Według feng shui kwiat chryzantemy przynosi szczęście i radość do domu i kojarzy się z długim życiem, radością, optymizmem i wiernością. Dlatego też chryzantema coraz częściej używana jest nawet w bukietach ślubnych.

funnyhowflowersdothat.co.uk & thejoyofplants.co.uk 

 

Ile znasz odmian chryzantem?

Chryzantemy mają swoich fanów, ale wielu ludzi omija te kwiaty i czuje do nich niechęć. Chryzantemy to jednak tak różnorodne kwiaty, że wydaje się to prawie niemożliwe, aby nie lubić ich wszystkich!

 

funnyhowflowersdothat.co.uk & thejoyofplants.co.uk 

 

Istnieje ponad 400 odmian chryzantem w wielu różnych kolorach, rozmiarach i kwiatostanach:

- Kolory: żółty jest kolorem oryginalnym, ale obecnie można znaleźć chryzantemy w odcieniach: fioletowym, różowym, bordowym, brązowym, pomarańczowym, białym i czerwonym
- Rozmiary: kwiaty chryzantemy mogą być bardzo małe (1 centymetr) do bardzo dużych (25 centymetrów)
- Kwiatostany: pojedyncze, półpełne, pełne, półkuliste, kuliste, parasolowate, anemonowe, pomponowe, igiełkowe

 

 

 

Wczesną jesienią, popularne są też ciemne hortensje.

 

 

Jesiennego charakteru bukietom dodają także jesienne dodatki, takie jak brązowe liście, gałązki dziurawca (hipericum) lub kaliny koralowej (viburnum). 

 

 

3. Najpopularniejsze jesienne bukiety w Polsce

 

Ciekawi was, po jakie jesienne bukiety sięgano najczęściej w zeszłą jesień? Czy Polacy chętnie sięgają po ciepłe, jesienne kompozycje, czy wprost przeciwnie — walczą z jesienną chandrą dekorując dom kolorowymi kwiatami przypominającymi im o przemijającym lecie?

 

Najpopularniejsze jesienne bukiety - 2020 i 2021

Jak się okazało, jesienią 2021 wygrały całoroczne bukiety — tradycyjne wiązanki, a w nich czerwień, róż, biel, pastele i soczysta zieleń. Najczęściej zamawianym bukietem w październiku i listopadzie 2021 w naszej internetowej kwiaciarni był różowo-czerwony bukiet "Uroczy". W pierwszej piątce nie uplasował żaden bukiet w barwach jesiennych. Najczęściej wybieranym jesiennym bukietem w październiku i listopadzie 2021 był Bukiet "Jesienny blask", który uplasował się dopiero na 7 pozycji najczęściej zamawianych bukietów w Polsce. Zaraz po nim był bukiet "Kasztanowy" oraz "Ciepłe wspomnienia".

 

W 2020 roku bukiety jesienne cieszyły się nieco większym powodzeniem — Bukiet "Jesienny blask" był na 4 pozycji najczęściej wybieranych bukietów.

 

Najpopularniejsze jesienne bukiety - 2022

Co jeśli chodzi o jesienne trendy bukietowe w tym roku? Nasza jesienna kolekcja dostępna jest online dopiero trzy tygodnie. Już teraz widzimy jednak zwiększone zainteresowanie bukietem Bukiet "Kasztanowy", który jak na razie jest na pozycji pierwszej bukietów z dostawą zaplanowaną na październik i listopad.

Bukiet "Kasztanowy" - Po więcej zdjęć i filmów tego bukietu zapraszamy do galerii zdjęć

Zainteresowaniem cieszy się też Bukiet "Jesienny blask" i nowa propozycja, a nasz absolutny faworyt- bukiet "Przytulność"

Jak myślicie? Czy to oznacza, że Polacy coraz bardziej przekonują się do jesiennych bukietów?

 

3. Jesienne dekoracje z kwiatami

Jesienne bukiety i kompozycje kwiatowe stworzą ciepłą i przytulną atmosferę w domu — zwłaszcza w połączeniu z typowo jesiennymi dekoracjami, takimi jak sztuczne lub naturalne dynie, świece, suszone płatki kwiatów liście i kasztany.

 

Dynie bardzo często użyte mogę być nie tylko jako dekoracja, ale i wazon, w którym umieszczona może być jesienna kompozycja. Zobacz także:

 
 

 

 

Podaruj jesienny bukiet z dostawą

 

O kampanii "Świętujemy Jesień"

Kampania Celebrate Seasons Autumn by Bloemenbureau Holland trwa od 23 września do 30 listopada. W tym okresie na terenie Holandii, Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii trwa wzmożona akcja, mająca na celu promocję najpiękniejszych jesiennych trendów. 

 

Źródła

- Jeśli nie podano inaczej: baza zdjęć kwiaciarni internetowej Euroflorist #euroflorist #euroflorist_polska #thereisalwaysareason

- Sesja zdjęciowa Euroflorist Poznań 2022

- Kampania Celebrate Seasons Autumn by Flowercouncil of Holland - funnyhowflowerdothat.co.ukthejoyofplants.co.uk 

Kontakt / promocja

Chcielibyście wykorzystać zdjęcia Euroflorist na waszych stronach i mediach społecznościowych? Cieszymy się i chętnie dowiemy się więcej! Prosimy o kontakt mailowy: [email protected]

 

 

 

// Forces channel selection