10 ciekawych pomysłów na Dzień Babci i Dziadka 2024

Najlepszy prezent na Dzień Babci i Dziadka? Dla wielu z nich będzie to czas spędzony z wnukami. W 2024 roku Dzień Babci przypada na niedzielę, co daje możliwość osobistego spotkania. 
Zastanawiacie się jak spędzić 21 lub 22 stycznia ciekawie i mile? Oto 10 wyjątkowych pomysłów na to, jak spędzić Dzień Babci i Dziadka zarówno osobiście, jak i na dystans. Co myślicie o numerze 10?

 

Pomysły na Dzień Babci i Dziadka

 

Czy z babcią i dziadkiem łączy was wyjątkowa więź? Bądź wprost przeciwnie, czy od jakiegoś czasu, zajęci swoimi sprawami i nauką, nie mieliście problem ze znalezieniem chwili by spędzić z nimi czas? Czasami nie potrzeba wiele, by uczcić Dzień Babci lub Dziadka. Oto 10 ciekawych pomysłów:

Spis Treści — Pomysły na Dzień Babci i Dziadka

 1. Jak spędzić czas — gdy babcia i dziadek mieszkają blisko...
 2. Jak spędzić czas — jeśli nie jesteście w stanie spotkać się osobiście

 

Osobiście — gdy babcia i dziadek mieszkają niedaleko...

... oraz jeśli jesteście w stanie spotkać się i spędzić ten czas osobiście. Jeśli nie – zobaczcie trzy ostatnie punkty naszej listy.

Poproście babcię i dziadka już zawczasu, by zarezerwowali dla was te specjalne dni. Odwiedzając ich, zróbcie coś naprawdę specjalnego razem, w tym samym czasie świetnie się bawiąc:

 1. Zorganizujcie stylizowaną sesję zdjęciową z babcią i dziadkiem – profesjonalną sesję w wykonaniu lokalnego fotografa lub nieoficjalną sesję, w wykonaniu kolegi lub rodziców
 2. Stwórzcie razem rodzinne drzewo genealogiczne, wstawcie je w ramkę i powieście na ścianie
 3. Obejrzyjcie razem ulubiony, stary film babci i dziadka
 4. Zabierzcie babcie i dziadka na wycieczkę w piękne lub nowe miejsce
 5. Zaproście babcię i dziadka do kina lub kawiarni. Zabierzcie babcię do fryzjera, kosmetyczki, na zakupy
 6. Odkurzcie stare albumy, przejrzyjcie stare zdjęcia, wysłuchajcie historii z przeszłości
 7. Zorganizujcie spotkanie babć i dziadków w większym gronie. Umówicie się z waszymi przyjaciółmi, by oni także zabrali swoje babcie i dziadków na spacer i do kawiarni w tym samym czasie, co wy. Zapoznajcie babcię i dziadka z dziadkami waszych przyjaciół, może będzie to dla nich świetną okazją do nawiązania nowych znajomości, które kontynuować będą już sami?

 

Dostarczymy w Dniu Babci i Dziadka

Na dystans — jeśli nie mieszkacie blisko

Jeśli mieszkacie daleko, oto równie ciekawe opcje na to, jak ciekawie spędzić Dzień Babci i Dziadka przez internet.

 

 1. Wirtualna kawusia lub herbatka z dziadkami

Umówcie się na wirtualną High Tea — spotkanie przy herbatce lub kawie — przez wideokonferencję. Dzień wcześniej, do domu babci lub dziadka wyślijcie zestaw prezentowy zawierający herbatę, kawę oraz przysmaki i dołączcie kartkę okolicznościową, zapraszającą ich uroczyście na to wirtualne wydarzenie o danej godzinie.

 

Polecane prezenty z kawą i herbatą to:

 

Pomysły na Dzień Babci i Dziadka

 

Co lepsze, link do zaproszenia na spotkanie przy "wirtualnej herbatce" wysłać możecie także innym wnukom, czyniąc to spotkanie jeszcze weselszym.

 1. Bądźcie prywatnym DJ-em waszych dziadków

Znajdzie w internecie piosenki, które przywołują wspomnienia. Być może od lat dziadkowie pragnęli je usłyszeć, jednak nie wiedzieli jak. Możecie także nauczyć ich, jak wyszukiwać i odsłuchiwać przez internet ich ukochane utwory.

 1. Pub Quiz Rodzinny

Świetnym pomysłem na Dzień Babci i Dziadka jest zorganizowanie rodzinnego PubQuizu Online. Czasami wystarczy tylko lista pytań na kartce papieru, jednak w Internecie dostępnych jest także kilka platform, na których każdy, nieodpłatnie, zorganizować może interaktywny quiz z własnymi pytaniami, np. dostępna w języku polskim platforma Kahoot.

Osoba organizująca quiz tworzy listę pytań i wysyła link do uczestników. Uczestnicy, bez względu na to, gdzie się znajdują, logują się na własnym telefonie, gdzie wybierać mogą odpowiedzi na pytania widoczne w prezentacji organizatora. Pod koniec zabawy podliczane są punkty oraz ogłaszani są zwycięzcy. Rolą organizatora jest stworzenie listy zagadek i moderowanie zabawy. 

Oto przykłady ciekawych pytań:

 1. Kto jest starszy? Ciocia Y czy wujek X?
 2. Jaki był model pierwszego samochodu dziadka?
 3. Gdzie odbyło się wesele babci i dziadka?
 4. Gdzie poznali się babcia z dziadkiem?
 5. Jakie było pierwsze słowo wnuczka X?
 6. Który wnuczek zaczął chodzić/mówić jako pierwszy?
 7. W którym miesiącu urodziło się najwięcej wnucząt?
 8. Które imię powtarza się najczęściej w naszej rodzinie?
 9. Jaka jest ulubiona herbata/kolor/kwiat babci?
 10. Jakie jest ulubione ciasto/danie/trunek dziadka?

Jeśli używacie platformy, która pozwala do pytań dodać także zdjęcia, polecamy także zeskanowanie starych zdjęć z albumu i pytania typu:

 1. Kogo przedstawia to zdjęcie z chrztu?
 2. Kiedy / w którym roku zrobione było to zdjęcie?
 3. Gdzie zrobione było to zdjęcie?
 4. Dlaczego X na tym zdjęciu płacze?
 5. Kto był przebrany za Mikołaja na tym zdjęciu?

Najważniejsze w komponowaniu pytań jest to, by dać każdemu równe szanse, i by każda osoba lub rodzina miała równą liczbę pytań na ich temat. Pytania nie powinny być obraźliwe. Quiz rodzinny powinien być przede wszystkim świetną, wspólną zabawą.


Bukiety dla babci

 

Złóż życzenia na Dzień Babci i Dziadka
Najwspanialszym Dziadkom...

Nie przegap 21 lub 22 stycznia!

Zaskocz ukochaną Babcię lub Dziadka pięknym bukietem kolorowych kwiatów i złóż im najserdeczniejsze życzenia w załączonym bileciku. Niech kwiecista niespodzianka wymaluje na ich twarzy najpiękniejszy z uśmiechów, a życzenia od serca sprawią, że poczują się docenieni...

Wyślij kwiaty z życzeniami
 
 
 
 

 

// Forces channel selection