10 ciekawych pomysłów na Dzień Babci i Dziadka 2023

Najlepszy prezent na Dzień Babci i Dziadka? Dla wielu z nich będzie to czas spędzony z wnukami. W 2023 roku święta babci i dziadka przypadają na weekend. Zastanawiacie się jak spędzić 21 i 22 stycznia 2023 ciekawie i mile? Oto 10 wyjątkowych pomysłów na to, jak spędzić Dzień Babci i Dziadka zarówno osobiście, jak i na dystans. Co myślicie o numerze 10?

 

Pomysły na Dzień Babci i Dziadka

 

Czy z babcią i dziadkiem łączy was wyjątkowa więź? Bądź wprost przeciwnie, czy od jakiegoś czasu, zajęci swoimi sprawami i nauką, nie mieliście problem ze znalezieniem chwili by spędzić z nimi czas? Czasami nie potrzeba wiele, by uczcić Dzień Babci lub Dziadka. Oto 10 ciekawych pomysłów:

Spis Treści — Pomysły na Dzień Babci i Dziadka

 1. Osobiście — gdy babcia i dziadek mieszkają niedaleko...
 2. Na dystans — jeśli nie mieszkacie blisko 

 

Osobiście — gdy babcia i dziadek mieszkają niedaleko...

... oraz jeśli jesteście w stanie spotkać się i spędzić ten czas osobiście. Jeśli nie – zobaczcie trzy ostatnie punkty naszej listy.

Poproście babcię i dziadka już zawczasu, by zarezerwowali dla was te specjalne dni. Odwiedzając ich, zróbcie coś naprawdę specjalnego razem, w tym samym czasie świetnie się bawiąc:

 1. Zorganizujcie stylizowaną sesję zdjęciową z babcią i dziadkiem – profesjonalną sesję w wykonaniu lokalnego fotografa lub nieoficjalną sesję, w wykonaniu kolegi lub rodziców
 2. Stwórzcie razem rodzinne drzewo genealogiczne, wstawcie je w ramkę i powieście na ścianie
 3. Obejrzyjcie razem ulubiony, stary film babci i dziadka
 4. Zabierzcie babcie i dziadka na wycieczkę w piękne lub nowe miejsce
 5. Zaproście babcię i dziadka do kina lub kawiarni. Zabierzcie babcię do fryzjera, kosmetyczki, na zakupy
 6. Odkurzcie stare albumy, przejrzyjcie stare zdjęcia, wysłuchajcie historii z przeszłości
 7. Zorganizujcie spotkanie babć i dziadków w większym gronie. Umówicie się z waszymi przyjaciółmi, by oni także zabrali swoje babcie i dziadków na spacer i do kawiarni w tym samym czasie, co wy. Zapoznajcie babcię i dziadka z dziadkami waszych przyjaciół, może będzie to dla nich świetną okazją do nawiązania nowych znajomości, które kontynuować będą już sami?

 

Dostarczymy na Dzień Babci i Dziadka

Na dystans — jeśli nie mieszkacie blisko

Jeśli mieszkacie daleko, oto równie ciekawe opcje na to, jak ciekawie spędzić Dzień Babci i Dziadka przez internet.

 

 1. Wirtualna kawusia lub herbatka z dziadkami

Umówcie się na wirtualną High Tea — spotkanie przy herbatce lub kawie — przez wideokonferencję. Dzień wcześniej, do domu babci lub dziadka wyślijcie zestaw prezentowy zawierający herbatę, kawę oraz przysmaki i dołączcie kartkę okolicznościową, zapraszającą ich uroczyście na to wirtualne wydarzenie o danej godzinie.

 

Polecane prezenty z kawą i herbatą to:

 

Pomysły na Dzień Babci i Dziadka

 

Co lepsze, link do zaproszenia na spotkanie przy "wirtualnej herbatce" wysłać możecie także innym wnukom, czyniąc to spotkanie jeszcze weselszym.

 1. Bądźcie prywatnym DJ-em waszych dziadków

Znajdzie w internecie piosenki, które przywołują wspomnienia. Być może od lat dziadkowie pragnęli je usłyszeć, jednak nie wiedzieli jak. Możecie także nauczyć ich, jak wyszukiwać i odsłuchiwać przez internet ich ukochane utwory.

 1. Pub Quiz Rodzinny

Świetnym pomysłem na Dzień Babci i Dziadka jest zorganizowanie rodzinnego PubQuizu Online. Czasami wystarczy tylko lista pytań na kartce papieru, jednak w Internecie dostępnych jest także kilka platform, na których każdy, nieodpłatnie, zorganizować może interaktywny quiz z własnymi pytaniami, np. dostępna w języku polskim platforma Kahoot.

Osoba organizująca quiz tworzy listę pytań i wysyła link do uczestników. Uczestnicy, bez względu na to, gdzie się znajdują, logują się na własnym telefonie, gdzie wybierać mogą odpowiedzi na pytania widoczne w prezentacji organizatora. Pod koniec zabawy podliczane są punkty oraz ogłaszani są zwycięzcy. Rolą organizatora jest stworzenie listy zagadek i moderowanie zabawy. 

Oto przykłady ciekawych pytań:

 1. Kto jest starszy? Ciocia Y czy wujek X?
 2. Jaki był model pierwszego samochodu dziadka?
 3. Gdzie odbyło się wesele babci i dziadka?
 4. Gdzie poznali się babcia z dziadkiem?
 5. Jakie było pierwsze słowo wnuczka X?
 6. Który wnuczek zaczął chodzić/mówić jako pierwszy?
 7. W którym miesiącu urodziło się najwięcej wnucząt?
 8. Które imię powtarza się najczęściej w naszej rodzinie?
 9. Jaka jest ulubiona herbata/kolor/kwiat babci?
 10. Jakie jest ulubione ciasto/danie/trunek dziadka?

Jeśli używacie platformy, która pozwala do pytań dodać także zdjęcia, polecamy także zeskanowanie starych zdjęć z albumu i pytania typu:

 1. Kogo przedstawia to zdjęcie z chrztu?
 2. Kiedy / w którym roku zrobione było to zdjęcie?
 3. Gdzie zrobione było to zdjęcie?
 4. Dlaczego X na tym zdjęciu płacze?
 5. Kto był przebrany za Mikołaja na tym zdjęciu?

Najważniejsze w komponowaniu pytań jest to, by dać każdemu równe szanse, i by każda osoba lub rodzina miała równą liczbę pytań na ich temat. Pytania nie powinny być obraźliwe. Quiz rodzinny powinien być przede wszystkim świetną, wspólną zabawą.

 

Złóż życzenia na Dzień Babci i Dziadka
Najwspanialszym Dziadkom...

Nie przegap 21 lub 22 stycznia!

Zaskocz ukochaną Babcię lub Dziadka pięknym bukietem kolorowych kwiatów i złóż im najserdeczniejsze życzenia w załączonym bileciku. Niech kwiecista niespodzianka wymaluje na ich twarzy najpiękniejszy z uśmiechów, a życzenia od serca sprawią, że poczują się docenieni...

Wyślij kwiaty z życzeniami
 
 
 
 

 

// Forces channel selection