Najlepszy prezent na Dzień Babci i Dziadka? Dla wielu z nich będzie to czas spędzony z wnukiem. Zastanawiacie się jak spędzić 21 i 22 stycznia ciekawie i mile? Oto 10 wyjątkowych pomysłów na to, jak wyjątkowo, niebanalnie i ciekawie spędzić Dzień Babci i Dziadka zarówno osobiście jak i na dystans. Co myślicie o numerze 10?
Czy z babcią i dziadkiem łączy was wyjątkowa więź? Bądź wprost przeciwnie, czy od jakiegoś czasu, zajęci swoimi sprawami i nauką, nie mieliście problem ze znalezieniem chwili by spędzić z nimi czas? Czasami nie potrzeba wiele by uczcić Dzień Babci lub Dziadka. Oto kilka ciekawych pomysłów:
Spis Treści — Pomysły na Dzień Babci i Dziadka
... oraz jeśli jesteście w stanie spotkać się i spędzić ten czas osobiście. Jeśli nie – zobaczcie trzy ostatnie punkty naszej listy.
Poproście babcię i dziadka już zawczasu, by zarezerwowali dla was te specjalne dni. Odwiedzając ich, zróbcie coś naprawdę specjalnego razem, w tym samym czasie świetnie się bawiąc:
... lub gdy sytuacja pandemiczna nie pozwala na spotkanie osobiste z dziadkami, oto alternatywne i równie ciekawe opcje na to jak ciekawie świętować Dzień Babci i Dziadka - przez internet.
Umówcie się na wirtualną High Tea – spotkanie przy herbatce przez wideokonferencję. Dzień wcześniej, do domu waszej babci wyślijcie zestaw prezentowy zawierający herbatę oraz przysmaki i dołączcie kartkę okolicznościową, zapraszającą ich uroczyście na te wirtualne wydarzenie o danej godzinie.
Zestawy upominkowe z herbatą to:
Co lepsze, link do zaproszenia na spotkanie wysłać możecie także innym wnukom, czyniąc to spotkanie jeszcze weselszym.
Znajdzie w internecie piosenki, które przywołują wspomnienia. Być może od lat dziadkowie pragnęli je usłyszeć, jednak nie wiedzieli jak. Możecie także nauczyć ich, jak wyszukiwać i odsłuchiwać przez internet ich ukochane piosenki.
Świetnym pomysłem na Dzień Babci i Dziadka jest zorganizowanie rodzinnego PubQuizu Online. Czasami wystarczy tylko lista pytań na kartce papieru, jednak w Internecie dostępnych jest także kilka platform, na których każdy, nieodpłatnie, zorganizować może interaktywny quiz z własnymi pytaniami. Osoba organizująca quiz tworzy listę pytań i wysyła link do uczestników. Uczestnicy, bez względu na to gdzie się znajdują, logują się na własnym telefonie, gdzie wybierać mogą odpowiedzi na pytania widoczne w prezentacji organizatora. Rolą organizatora jest stworzenie listy zagadek i moderowanie zabawy.
Oto przykłady ciekawych pytań:
Jeśli używacie platformy, która pozwala do pytań dodać także zdjęcia, polecamy także zeskanowanie starych zdjęć z albumu i pytania typu:
Najważniejsze w komponowaniu pytań jest to, by dać każdemu równe szanse, i by każda osoba lub rodzina miała równą liczbę pytań na ich temat. Pytania nie powinny być obraźliwe. Quiz rodzinny powinien być przede wszystkim świetną, wspólną zabawą.
Zobacz także: