Kwiaty na imieniny – przegląd najważniejszych dat w polskim kalendarzu

22 Czerwiec, 2017

Hucznie lub w gronie najbliższych. W domu i w pracy. Zwyczaj świętowania imienin jest popularny w niemal wszystkich zakątkach naszego kraju. Szukasz pomysłu na wyjątkowy imieninowy prezent dla Twoich bliskich? Sprawdź, jakie propozycje przygotowali floryści z kwiaciarń Euroflorist.

_34A0773

Najważniejsze imieniny w polskim kalendarzu

Tradycja świętowania imienin wywodzi się z chrześcijaństwa. Zgodnie ze zwyczajem życzenia składamy osobom noszącym imię patrona, którego wspomnienie wypada w pierwszym terminie po urodzinach. Polska to nie jedyny kraj, w którym solenizanta obdarowuje się kwiatami bądź upominkami. Imieniny obchodzi się również u naszych zachodnich sąsiadów, Czechów, a także w Bułgarii, Rosji, Grecji czy na Węgrzech. Imieniny to doskonała okazja, aby pokazać najbliższym, jak bardzo nam na nich zależy. Solenizant może liczyć na życzenia oraz drobne upominki. W Polsce szczególnie popularne jest obdarowywanie zarówno pań, jak i panów bukietami kwiatów.

Moda na imiona nadawane najmłodszym zmienia się co kilka lat. Obecnie coraz częściej obserwujemy powrót do tradycyjnych, niegdyś szalenie popularnych imion takich jak Jan, Adam czy Barbara.

  • Imieniny Jana – 22 czerwca (Noc Świętojańska).
  • Imieniny Anny – 26 lipca. Jak mówi ludowe przysłowie: „Od świętej Anki zimne wieczory i poranki”.
  • Imieniny Katarzyny – 25 listopada (Katarzynki).
  • Imieniny Andrzeja – 30 listopada – popularne Andrzejki są hucznie świętowane w całym kraju jako okazja do wróżb i zabaw.
  • Imieniny Barbary – 4 grudnia: Barbórka, czyli dzień św. Barbary, patronki górników, jest szczególnie hucznie obchodzona na Śląsku. Znane przysłowie mówi: „Gdy w świętą Barbarę gęś chodzi po lodzie, Boże Narodzenie będzie po wodzie”.
  • Imieniny Adama i Ewy – 24 grudnia (Wigilia Świąt Bożego Narodzenia).

Kwiaty imieninowe: nasze propozycje

Jeśli zastanawiasz się, jakie kwiaty na imieniny sprawią przyjemność solenizantowi lub solenizantce, sprawdź propozycje, które przygotowali specjalnie na tę okazję doświadczeni floryści z kwiaciarń Euroflorist.

1. Bukiet „Harmonia”

BOU15_37_2

http://www.twojekwiaty.pl/do/item/BOU15_37/Bukiet-Harmonia

W skład tej pastelowej kompozycji wchodzą herbaciane róże, lewkonie, tanacetum oraz zielone dodatki. Bukiet „Harmonia” zapewni obdarowanej nim osobie wspaniałe wrażenia wzrokowe i zapachowe.

2. Bukiet „Zaczarowany”

BOU15_01_2

http://www.twojekwiaty.pl/do/item/BOU15_01/Bukiet-Zaczarowany-

Wyczaruj uśmiech na twarzy bliskiej Ci osoby za pomocą bukietu, w skład którego wchodzą róże i jaskry w delikatnych, pastelowych kolorach.

3. Bukiet „Polny”

BOU10_164_2http://www.twojekwiaty.pl/do/item/BOU10_164/Bukiet-Polny

Kompozycja składająca się z czerwonych róż, gerber, ozdobnego kopru oraz zielonych dodatków  przypadnie do gustu każdej romantycznej duszy. Ten niezwykle lekki bukiet zachwyca swoją prostotą i elegancją.

4. Bukiet „Słoneczny blask”

BOU17_22

http://www.twojekwiaty.pl/do/item/BOU17_22/Bukiet-Sloneczny-blask

Słoneczny bukiet w żółtej tonacji składający się z gerber, alstromerii, róż i lilii rozjaśni nawet najbardziej pochmurny dzień!

5. Bukiet „Rozgrzewający”

BOU14_42

http://www.twojekwiaty.pl/do/item/BOU14_42/Bukiet-Rozgrzewajacy

Kompozycja utrzymana w mocno rozgrzewających odcieniach różu, pomarańczy i czerwieni, w skład której wchodzą lilie, róże, goździki i gerbery powie obdarowanej nim osobie o Twoich gorących uczuciach.

Wyślij bliskim kwiaty na imieniny!

Do każdego bukietu możesz dołączyć bilecik z życzeniami lub kartkę okolicznościową, a także elegancki wazon, kosz z owocami, maskotkę lub luksusowe czekoladki. Dzięki kurierom współpracującym z kwiaciarniami Euroflorist dostarczysz wyjątkowy upominek swoim bliskim, nawet jeśli mieszkają w innej miejscowości, w innym kraju, a nawet na innym kontynencie! Bukiet może zostać doręczony już w dwie godziny po złożeniu zamówienia lub w innym wybranym przez Ciebie dniu. Złóż zamówienie za pomocą strony internetowej twojekwiaty.pl, a bukiet zostanie przygotowany przez lokalną kwiaciarnię Euroflorist. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrane przez Ciebie kwiaty dotrą na miejsce zawsze świeże!

Komantarze są wyłącznone.