Ile kosztuje wiązanka pogrzebowa – cena na każdą kieszeń!

 


Śmierć bliskiej nam osoby, członka rodziny, przyjaciela czy znajomego to najczęściej trudne, bardzo emocjonalne wydarzenie. Próbujemy zrozumieć, co właściwie się stało, wspominamy i popadamy w refleksję nad życiem. Chcemy też godnie pożegnać się ze zmarłym, oddać mu szacunek i pokazać, że myślimy o nim, że pamiętamy. Dogodną okazją, by to zrobić, jest pogrzeb. Uroczystość jest jednocześnie symbolicznym pożegnaniem człowieka oraz sposobem na to, by bliscy mogli zacząć przeżywać żałobę. W tym celu najczęściej kupujemy kwiaty, które stają się oznaką naszego szacunku i smutku, który odczuwamy. Przyjęło się uważać, że ceny wiązanek pogrzebowych są bardzo wysokie. Ile faktycznie kosztują kwiaty na tę uroczystość i z czego wynika ich cena? Sprawdzamy.

Wieńce i wiązanki. Co wybrać?

W zależności od stopnia zażyłości ze zmarłym, naszych intencji, gustu i zasobności portfela możemy wybierać pomiędzy różnymi rodzajami kwietnych kompozycji pogrzebowych. Do najpopularniejszych należą wieńce i wiązanki, które różnią się sposobem ułożenia kwiatów, rozmiarem i ceną.

Kolekcja wiązanek pogrzebowych

Zamów kwiaty

Wieńce pogrzebowe. Cena

Każdy z tych typów ułożenia kwiatów charakteryzuje się czymś innym i każdy będzie nadawać się na uroczystości pogrzebowe. Przyjęło się, że najbliższa rodzina decyduje się na imponujących rozmiarów wieńce. Kompozycja ta wyróżnia się formą. Kwiaty układa się tutaj najczęściej na planie koła lub łezki, umieszczając je na specjalnym podkładzie roślinnym. Wieniec jest dość sztywny i wytrzymały, kwiaty są tutaj ułożone w niezmienną formę, uzupełnione zielonymi dodatkami i zwieńczone wstęgą ze słowami pożegnania i podpisem osób, które oddają hołd zmarłemu. Wieńce zwykle są bardzo duże, do ich stworzenia wykorzystuje się różne rodzaje kwiatów. Łącznie jest tutaj nawet kilkadziesiąt sztuk roślin. Stąd też bierze się cena takiej kompozycji. W zależności od wielkości może ona kosztować kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych. Wybierając mniejszy wieniec, możemy nieco zaoszczędzić, nie odbierając zmarłemu należnego mu szacunku. Najlepiej skonsultować się z florystą, który podpowie, jakie kwiaty wybrać i jak je ułożyć, by prezentowały się doskonale i, jednocześnie, nie stanowiły nadmiernego obciążenia dla naszego budżetu. Szeroka oferta naszej kwiaciarni internetowej sprawi, że każdy znajdzie tutaj kompozycję dopasowaną do jego potrzeb. Wybierając opcję „Wybór Kwiaciarni”, decydujemy się powierzyć stworzenie bukietu doświadczonemu floryście.

Wieńce z dostawą

Wiązanki pogrzebowe. Cena

Innym typem kwiatów składanych na grobach są wiązanki. To nieco mniejsze kompozycje, które są jednocześnie sporo tańsze niż klasyczne wieńce. Do ich stworzenia wykorzystuje się najczęściej kilkanaście sztuk kwiatów, co automatycznie obniża koszty. Wiązanki mogą być małe, średnie lub bardzo duże i to oczywiście wpływa na ich cenę. Ale znaczenie ma też rodzaj kwiatów, które wybierzemy – róże czy lilie będą droższe od gerber lub goździków. Jeśli więc zależy nam na tym, by nieco zaoszczędzić, stawiajmy na skromniejsze kwiaty. Ceny małych wiązanek z dostawą zaczynają się nawet od 79 zł złotych. Najdroższe są fantazyjne, złożone kompozycje kwiatowe – wieńce w nietypowych kształtach, z gęsto utkanych kwiatów, najtańsze zaś klasyczne wiązanki z goździków i różyczek.

Wiązanki z dostawą

Na pogrzeb możemy przynosić również pojedyncze kwiaty. To raczej opcja dla dalszej rodziny lub znajomych. Doskonale sprawdzą się długie, eleganckie róże lub pojedyncza lilia – symbol żałoby, smutku, tęsknoty i, jednocześnie, niewinności.

Kwiaty na pogrzeb. Co się składa na ich cenę?


Wybierając kwiaty na pogrzeb, pamiętajmy o tym, by dopasować je nie tylko do zasobności swojego portfela, ale również do relacji, która łączyła nas ze zmarłym. Nie musimy wydawać majątku, by oddać cześć bliskiemu nam człowiekowi. Tutaj liczy się nie cena, a pamięć. Szacując koszt kwiatów pogrzebowych, musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Liczy się lokalizacja kwiaciarni – te w dużych miastach są zwykle droższe, podobnie jak te zlokalizowane w pobliżu cmentarzy. Istotny jest też prestiż konkretnego zakładu florystycznego, jego popularność.
Na cenę bukietu wpływa oczywiście rodzaj kwiatów, na które się zdecydujemy, ich liczba i powszechność. Im bardziej pospolita roślina, tym niższy jej koszt. Dlatego też najdroższe wiązanki to te stworzone na bazie egzotycznych, bardzo rzadkich kwiatów. Gerbery, goździki, chryzantemy, drobne różyczki – wszystkie one gwarantują nam spore oszczędności. Bo wiązanki pogrzebowe nie muszą być drogie, by spełniały swoje zadanie – czciły zmarłego i były symbolem smutku oraz pamięci.
Wiązanki i wieńce pogrzebowe
 
// Forces channel selection