Bukiety piwonii

Pojawiają się w maju i od razu zachwycają swą delikatnością, paletą barw, zapachem i naturalnym pięknem. Co takiego? Przepiękne bukiety piwonii! Wykorzystaj magię piwonii i podaruj je na każdą okazję w maju i czerwcu.

Sortuj:
Pokaż
cena::

 

Kwiaty piwonie (peonie)

Kwiat piwonii zdecydowanie zachwyca. Piwonie to wyjątkowe kwiaty, które wspaniale wyglądają oraz przepięknie pachną.

Piwonie zdobyły serca swymi okazałymi kwiatostany o średnicy około 10 cm i są jednymi z najbardziej ulubionych i rozpoznawalnych kwiatów na świecie. Najpopularniejsze są romantyczne, białe i różowe (pastelowe) piwonie, wielu fanów mają także jednak peonie bordowe.

Sezon na piwonie w Polsce — kiedy kwitną?

Wczesne odmiany piwonii zakwitają na przełomie maja i czerwca i to wtedy można spotkać je najczęściej w polskich kwiaciarniach. Wysoki sezon na piwonie trwa około półtora miesiąca. 

Piwonie to bukiet #1 w maju — to po nie sięga większość dzieci przed Dniem Matki. (Zobacz kolekcję: Kwiaty na Dzień Matki). 

 

Peonie czy piwonie?

Piwonia to polska nazwa, natomiast słowo peonia wywodzi się z języka greckiego. Obie nazwy są często spotykane i używane w języku polskim i oznaczają ten sam kwiat.

Poza pisownią nie ma różnicy między kwiatem piwonii, a peonii. Dzięki swemu wyjątkowemu pięknu piwonia bywa też określana “różą bez kolców”.

Bukiet ślubny z piwonii — nie tylko!

Bukiet piwonii to marzenie wielu majowych Panien Młodych. Piwonie są najczęściej wybieranymi kwiatami w ślubnych bukietach w maju. Na przykład: pastelowo-biały bukiet z piwonii i eukaliptusa jest zachwycająco piękną, romantyczną i elegancją kompozycją na tak ważne wydarzenie. 

Bukiet z piwonii spisze się jednak nie tylko na takie okazje jak ślub czy Dzień Matki, ale także na majowo-czerwcowe imieniny, urodziny, czy rocznice.

 

Bukiet lub flower box z piwonii

Piwonie cięte podarować można w formie bukietu lub flower boxu (kwiatowej kompozycji z kwiatów ciętych w eleganckim pudełku).

W naszym sklepie z peoniami online zamówicie mieszane kompozycja z peonii i eustom, peonii i lewkonii, a także kolorystycznie jednolite bukiety z biało-pastelowych piwonii. Oferujemy zarówno piwonie cięte utrzymane w romantycznej, pastelowej kolorystyce, jak i kolorowe wiązanki o wielu barwach. Oferujemy bukiety i kompozycje z piwonii w różnych cenach i trzech rozmiarach. 

Zamów bukiet z piwonii online

Piwonie różowe, bordowe czy białe? Bukiet z piwonii, czy piwoniowy flower box? Bez względu na to, którą kompozycję z ciętych piwonii wybierzecie, dostarczymy ją do rąk Waszych bliskich. Bukiet z peonii  z dostawą do domu lub pracy może być bez problemu zamówiony online w naszej internetowej kwiaciarni Euroflorist.

Piwonie w wazonie będą piękną ozdobą każdego mieszkania i pięknym prezentem na majowe wydarzenia. Nie przegap sezonu na te piękne kwiaty i zamów bukiet piwonii z dostawą online już dzisiaj.