Bukiety ślubne

Za zdrowie Młodej Pary! Ślub to jeden z najważniejszych dni w ich życiu. Jeżeli nie możesz pogratulować im osobiście, sięgnij po kwiaty. Wybierz jedną z naszych kwiatowych kompozycji — będziemy zaszczyceni, mogąc doręczyć Twój ślubny bukiet nowożeńcom w Polsce i za granicą.

Sortuj:
Pokaż
cena::
 

Bukiet ślubny dla pary młodej — tak czy nie?

Bukiety jako element prezentu dla Pary Młodej od gości to popularna tradycja. Zastanawiasz się, czy podarować nowożeńcom bukiet w ich dniu?

Coraz więcej par, zwłaszcza organizujących duże wesela, rezygnuje z kwiatów na cześć np. książki lub butelki wina. Sprawdzając treść zaproszenia, uszanujemy prośbę młodych i unikniemy niewygodnych sytuacji. W przypadku, gdy para prosi o wino zamiast kwiatów, polecamy jeden z naszych atrakcyjnych zestawów z winem, które świetnie spiszą się jako ślubny upominek. 

Zobacz: Ślubny zestaw 3 win

 

Kiedy i jak wręczać ślubne bukiety parze młodej?

Jeśli chodzi o kwiaty, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach ślubnego savoir vivre’u:

  • nie kupujemy bukietu, jeśli taka była prośba nowożeńców
  • bukiet zawsze wręczamy łodygami skierowanymi do dołu
  • bukiet ślubny zawsze wręczamy pannie młodej
  • najpierw gratulujemy nowożeńcom, ściskamy ich dłonie prawą ręką, po czym przekładamy bukiet do prawej dłoni i wręczamy go pannie młodej
  • kwiaty wraz z prezentem wręczamy parze młodej w czasie przeznaczonym na składanie życzeń — zwykle zaraz po wyjściu z kościoła lub urzędu stanu cywilnego, kiedy para młoda liczyć może na pomoc świadków. Wybranie innego momentu może być niekomfortowe dla pary młodej.
 

Jakie kwiaty na ślub?

Jakie kwiaty na ślub wybrać? Na radosne wydarzenie, takie jak komunia lub ślub i wesele najlepsze będą kwiaty w jasnych, białych, kremowych i pastelowych kolorach, podkreślających niewinność, czystość, a zarazem i podniosłość i elegancję wydarzenia.

Popularne kwiaty do ślubnych bukietów od gości to:

  • piwonie
  • dalie
  • róże (tylko białe, kremowe, różowe)
  • eustomy
  • ulubione kwiaty pary młodej

oraz mieszane kompozycje i wiązanki z jasnych, różowych i pastelowych kwiatów. W bukiecie dla nowożeńców raczej nie powinniśmy zawierać kwiatów kojarzonych z pogrzebami (kalie, anturium, chryzantemy i inne) lub kwiatów z nieodpowiednią symboliką, takimi jak czerwone róże.

 

Wyślij bukiet ślubny w Polsce lub za granicę

Ślub to szczególny dzień w życiu pary młodej i okazja do wspólnej zabawy. Jeśli w tym wyjątkowym dniu nie możesz osobiście uczestniczyć w ślubie cywilnym bądź weselu, warto okazać pamięć nowożeńcom w inny sposób. Złożenie młodej parze życzeń i wysłanie symbolicznego prezentu lub bukietu pomimo nieobecności na ślubie jest miłym gestem.

Zamów ślubne upominki i kwiaty na ślub w kwiaciarni internetowej Euroflorist — Bukiety ślubne dla pary młodej przygotowane przez lokalnych florystów dostarczamy do domów i miejsc przyjęcia weselnego, choć w przypadku nieobecności na ślubie, polecamy wysyłkę prezentów i kwiatów ślubnych w inny dzień.

Nie możesz uczestniczyć w ślubie za granicą? Nie ma problemu — dostarczamy także bukiety za granicę — nie tylko do Niemiec czy Wielkiej Brytanii, ale także innych krajów Europy i świata.

Zobacz: Kwiaty za granicę

 

// Forces channel selection