Wieniec pogrzebowy dla członka rodziny – jak go dobrać?

W życiu każdego człowieka nadchodzi bolesny i przykry moment konieczności pożegnania swoich bliskich. Nikt nie przepada za pogrzebami, ale podobnie jak narodziny są one nieodłącznym elementem życia. Szykując się na uroczystości pogrzebowe bliskich nam osób, chcemy, żeby wszystko było jak najbardziej uroczyste. Poprzez ostatnie pożegnanie pragniemy wyrazić naszą miłość oraz przywiązanie dla najbliższych. Stajemy zatem przed wyborem odpowiednich kwiatów, które mają wyrażać nasz szacunek do zmarłego. Pojawia się zatem wątpliwość, jaki wieniec pogrzebowy będzie odpowiedni. 

Kolekcja kwiatów pogrzebowych

Zamów kwiaty

Wieniec czy wiązanka? Poznaj różnice 

 

Wiązanki pogrzebowe

Wiązanka ma mniejszą formę i najczęściej jest wybierana przy pożegnaniach z przyjaciółmi, kolegami, kuzynami czy współpracownikami. Może mieć formę okrągłego bukietu lub wianka. Zazwyczaj utrzymana jest w jednej tonacji kolorystycznej. Jeśli mamy wątpliwości, co do kolorów wiązanki, bezpiecznym rozwiązaniem będzie wybór bieli oraz jasnych, pastelowych barw. Oprócz wielkości, wiązanka różni się od wieńca tym, że nie dodaje się do niej szarf ze słowami ostatniego pożegnania.

 

Wieńce pogrzebowe

Wieniec to największa forma bukietu, na którą możemy się zdecydować. Zazwyczaj ma kształt owalu, okręgu, ale również można spotkać wieńce pogrzebowe w kształcie serca. Jest to kwiatowa kompozycja umieszczona na podkładzie. Do wieńców dołączone są również ozdobne szarfy lub taśmy, na których możemy umieścić słowa ostatniego pożegnania. Ponieważ wieńce często są sporych rozmiarów, na samym początku uroczystości można je przekazać firmie zajmującej się organizacją pogrzebu. Jej pracownicy w odpowiedni sposób zajmą się transportem kwiatów oraz ułożeniem ich na cmentarzu. Wieńce zazwyczaj wybieramy, kiedy żegnamy się z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami lub partnerem. Są wyrazem bliskości i zażyłości.

 

Kwiaty na ostatnie pożegnanie

Wybierając kwiaty dla bliskiej osoby, nie musimy przejmować się konwenansami oraz ogólnie przyjętymi zasadami. Żegnając się z bliską nam osobą, możemy dowolnie wybierać w gatunkach, kolorach oraz formach kwiatów. Ważne jest, aby kierować się swoimi uczuciami oraz wiedzą o guście bliskiej osoby. Największy wieniec zawsze kupuje najbliższa rodzina. Najczęściej wybieranymi kwiatami są czerwone róże, białe kalie i lilie, żółte gerbery. Jeśli jednak żegnana przez nas osoba uwielbiała słoneczniki, nie ma nic złego w zakupie właśnie tych konkretnych kwiatów.  

Jeśli posiadamy odrobinę talentu manualnego, możemy również spróbować samodzielnego skomponowania wieńca dla bliskiej osoby. Wystarczy kupić podkład, do którego przymocujemy wybrane kwiaty, a także pasującą wstążkę. Stworzenie takiej wiązanki będzie miało o wiele bardziej osobisty oraz symboliczny charakter.  

 

Kiedy nie możemy uczestniczyć w uroczystościach

Niestety, ale czasem w naszym życiu zdarza się tak, że nie możemy uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych bliskich nam osób. Szczególnie kiedy śmierć następuje nagle i niespodziewanie. Wypadki losowe, choroba, daleka podróż, obowiązki związane z życiem zawodowym mogą niestety sprawić, że nie uda nam się dotrzeć na pogrzeb, szczególnie jeśli uroczystość odbywa się setki kilometrów od naszego miejsca zamieszkania. Co zrobić w takich sytuacjach i jak symbolicznie najlepiej pożegnać się ze zmarłym?

Idealnym rozwiązaniem jest wtedy zamówienie wieńca pogrzebowego online. Jak działa taka usługa? Na stronie wybranej kwiaciarni online wybieramy wieniec, który wyda nam się odpowiedni. Wybór jest naprawdę duży, zarówno pod względem rodzaju kwiatów, jak i wielkości. Ile wynosi przeciętna cena wieńca pogrzebowego? Widełki wahają się od 150 do 650 zł. Wszystko zależy od rodzaju kwiatów, ale przede wszystkim od ich liczby. Możemy wybierać spośród gotowych kompozycji o różnej kolorystyce oraz kształcie. Mamy jednak możliwość stworzenia spersonalizowanej kompozycji kwiatowej za pomocą kreatora, który pomoże nam w wyborze kwiatów, kompozycji oraz w kwestii dodatków.

Po złożeniu zamówienia online kwiaty zostaną dostarczone nawet w 3 godziny od momentu przesłania formularza. Stanowi to świetną opcję w nagłych wypadkach, kiedy nasza nieobecność jest wynikiem niespodziewanych lub zaskakujących wydarzeń.

// Forces channel selection