Jakie kwiaty na Walentynki i dla ukochanej osoby – Pomożemy Ci wybrać!


Jakie kwiaty na Walentynki podarować żonie, jakie nowej dziewczynie, a jakie koleżance? Jakie kwiaty, gdy liczy się niesamowite wrażenie, a jakie, gdy mamy niski walentynkowy budżet? Oto polecane propozycje na Walentynki dla najważniejszych osób w Twoim życiu.

JAKIE KWIATY NA WALENTYNKI DLA:
dziewczyny  – żony  –  przyjaciółki 
Co zamiast róż?  –  Co zamiast bukietów?  – Co na Walentynki dla mężczyzny?

KWIATY NA WALENTYNKI WEDŁUG CENY:

$  –   $$  – $$$

 W WALENTYNKI PRZYDA CI SIĘ TAKŻE:
Piękne teksty życzeń walentynkowychSymbolika kolorów/liczby różJak wysłać kwiaty walentynkowe anonimowo?  – Wyślij bukiet z rabatem 10%


Walentynki to dzień pełen emocji i romantycznych gestów, lecz zwłaszcza w młodym związku, wybór odpowiednich kwiatów na Walentynki może być zadaniem wymagającym. Podpowiemy Ci dziś, jakie kwiaty będą najbardziej odpowiednie dla konkretnej osoby, aby Twój prezent był nie tylko piękny, ale także znaczący i dopasowany do Twojego budżetu.

Jakie kwiaty kupić dziewczynie?
Jakie kwiaty dla dziewczyny na Walentynki?

Symbolem miłości, namiętności i pasji, a tym samym Walentynek są czerwone róże. Czerwone róże to kwiaty zdecydowanie zarezerwowane dla „tej jednej wyjątkowej osoby”. Czerwone róże walentynkowe powiedzą jawnie i głośno "Kocham Cię!", "Szaleję za Tobą!", "Jesteś tą jedyną!".

Dla wielu kobiet nie ma nic piękniejszego niż ponadczasowa wiązanka czerwonych róż – im większa, tym lepsza. Wiele pań tych właśnie kwiatów oczekuje 14 lutego, i jest to dla nich zapewnienie o sile uczuć ze strony partnera. Jeśli twoje uczucia są silne, a Twoja dziewczyna zalicza się do grupy osób kochających czerwone róże, wybór kwiatów walentynkowych jest prosty. Postaw na ponadczasową klasykę.

Zamów bukiet róż

Róże z dostawą 14.02

Najpopularniejsze kwiaty na Walentynki to czerwone róże. Ponadto, jeśli Twoja dziewczyna przywiązuje wagę do symboliki róż, wybierz bukiet o liczbie kwiatów odpowiadającej ich znaczeniu, np.:


  • Jeśli chcesz zapewnić dziewczynę "Kocham Cię bezgranicznie!" wyślij 50 czerwonych róż
  • Jeśli chcesz obiecać "Moje uczucie do Ciebie jest szczere" wyślij 20 róż czerwonych
  • 10 róż oznacza zachwyt „Jesteś moim ideałem”, „Jesteś cudowna, doskonała”
  • Jeśli chcesz zasygnalizować dziewczynie: "Jestem w Tobie zakochany" wyślij walentynkowy bukiet 7 czerwonych róż 

Więcej na: Znaczenie kolorów i liczby róż w bukiecie  

Tulipany na Walentynki?
Zamiast czerwonych róż dla dziewczyny

Co, jednak jeśli Twoja dziewczyna jest indywidualistką, i nie lubi podążać popularnymi ścieżkami lub nie przywiązuje ogromnej wagi do tradycji? Niektóre kobiety nie przepadają za czerwonymi różami, uważając je za coś mało osobistego, zwłaszcza jeśli podarowane są one w Dzień Zakochanych. Jesteś pewien, że Twoja dziewczyna nie lubi czerwonych róż i szukasz alternatyw?

Spróbuj dowiedzieć się od bliskich swojej dziewczyny, jakie kwiaty lub jaki kolor uwielbia. Nie jesteś w stanie zdobyć tych informacji? Może możemy Ci coś podpowiedzieć.

Według naszych informacji, poza jednolitymi czerwonymi bukietami róż, najwięcej mężczyzn sięga w Walentynki po nieziemsko pachnące frezje, wiosenne tulipany, lub eleganckie eustomy. Popularne są także czerwone bukiety z mieszanych kwiatów.

Twoja dziewczyna nie przepada za czerwienią, a jest osobą ceniąca delikatność i romantyzm? Postaw na róż i elegancję, które symbolizują romantyzm, zauroczenie i piękno.

Różowe kwiaty na Walentynki

Pamiętaj jednak, że nie każda dziewczyna znać będzie lub przywiąże wagę do symboliki róż otrzymanych w Walentynki. Każda jednak na pewno zwróci uwagę na treść załączonego do bukietów bilecika... Jeśli wyznawanie uczuć nie przychodzi Ci z łatwością, zainspiruj się wpisem: 70+ najpiękniejszych cytatów i życzeń na Walentynki

Jakie kwiaty dla żony na Walentynki?

O miłość trzeba dbać i zabiegać pomimo upływu lat, a symboliczne gesty, takie jak pamiętanie o kwiatach w Dniu Zakochanych mają siłę większą, niż myślisz.
Każda żona chce czuć się doceniona i kochana. W Walentynki postaw na coś wyjątkowego i eleganckiego. Mogą to być klasyczne czerwone róże:

Lub inne, robiące wspaniałe wrażenie bukiety mieszanych kwiatów. Róże w różnych kolorach mogą być doskonałym sposobem na wyrażenie różnych aspektów związku. Czerwone róże symbolizują namiętność, białe czystość, a różowe — delikatność uczuć. W ten sposób bukiet staje się wyjątkowym przekazem pełnym symboliki.

Warto także zastanowić się nad dodaniem do bukietu osobistego akcentu, na przykład kwiatów, które kojarzą się z ważnymi chwilami z naszego życia. Czy pamiętasz, jakie kwiaty znajdowały się w jej bukiecie ślubnym? Jakimi kwiatami oświadczyłeś się jej? Może były to frezje, lilie albo popularne w przeszłości gerbery?

Oczywiście, Twoja żona może nie znać lub nie przywiązywać wagi do symboliki kwiatów na Walentynki. Każda żona jednak na pewno doceni piękną treść załączonego do bukietu kwiatów bilecika... Warto dodać w nim dedykację w stylu „Po tylu latach wciąż jesteś tą, do której chcę wracać każdego dnia…” lub „I choć minęło tyle lat, zawsze byłaś i będziesz moją największą miłością.”

Po więcej przykładów życzeń na Walentynki dla żony, przejdź do: Najpiękniejsze dedykacje na Walentynki dla żony/męża. 

Jakie kwiaty dla koleżanki lub przyjaciółki na Walentynki?
Jakie kwiaty dla przyjaciółki na Walentynki?

Tak, one także zasługują na kilka miłych słów, zwłaszcza jeśli niedawno zakończyły związek, i dzień 14 lutego może być dla nich trudny. Warto okazać przyjaciółce w ten dzień, że jest kochana, wspaniała i że zakończenie związku nie powinno być powodem, by przestała wierzyć w swoją wartość.

Warto wysłać jej walentynkowy bukiet, a w bileciku przypomnieć jej: „Jesteś wspaniała. Nigdy się nie zmieniaj, dla nikogo!” lub „Życzę Ci Walentynek tak słodkich i cudownych jak Ty!"

Wyślij różowy bukiet

Wybierając kwiaty dla koleżanki na Walentynki, warto pamiętać, że chcemy przede wszystkim wyrazić sympatię i przyjaźń. Kwiaty o neutralnych kolorach, takie jak białe lub delikatne odcienie różu, są doskonałym wyborem. Chociaż róże zawsze są bezpiecznym wyborem, warto eksperymentować z innymi gatunkami kwiatów, aby sprawić, że prezent będzie wyjątkowy. Odpowiednio dobrany bukiet może wyrazić szacunek i wdzięczność za piękną przyjaźń, jaka nas łączy.

Jakich kwiatów nie dawać na Walentynki?

Podczas wyboru kwiatów na Walentynki, warto mieć na uwadze ich symboliczne znaczenie. Kwiaty żółte są często kojarzone ze zdradą, więc lepiej nie wysyłać osobie, którą kochamy jednolitych bukietów w żółtym kolorze. Koloru czerwonego nie wysyłalibyśmy także przyjaciółce, siostrze, koleżance, bo może to być źle odebrane.

Warto także unikać kwiatów związanych z pogrzebami, takich jak chryzantemy, które mogą wprowadzić smutny akcent do romantycznej atmosfery Walentynek.

Ile róż na Walentynki?

Ile róż w bukiecie na Walentynki podarować możemy ukochanej zależy od:

- długości trwania związku, gdzie liczba jednolitych kwiatów odpowiada liczbie miesięcy, lub lat spędzonych razem. Takie bukiety stworzyć można korzystając z Kreatora Bukietów.

- symboliki kwiatów – Zobacz: Znaczenie kolorów i liczby róż w bukiecie  

- budżetu (zobacz poniżej)

Klasyczny bukiet zwykle składa się z 7, 12, 25 lub 50 róż, jednak można również postawić na mniejsze ilości, skupiając się na jakości i symbolice kwiatów.

Tulipany na Walentynki
Co zamiast róż na Walentynki?

Jakie kwiaty wysłać można na Walentynki zamiast róż?

Róże są bez wątpienia piękne, ale nie są w guście wszystkich. Nie można też przemilczeć faktu, iż ceny róż kwiatów w okresie Walentynek są mało konkurencyjne. (*Zobacz poniżej). Czasem warto poszukać alternatyw, ponieważ walentynkowy bukiet nie musi składać się wyłącznie z czerwonych róż, by był piękny i zachwycił.

Kwiaty sezonowe, takie jak piękne tulipany są naszym zdaniem najlepszą alternatywą. Piękny bukiet ogniście czerwonych tulipanów z piękną kartką i czekoladkami to coś, co polecamy na Walentynki wszystkim "nie-fanom" czerwonych róż.

Wyślij tulipany na Walentynki

Tulipany to zdecydowanie najpopularniejsze, oryginalne kwiaty na prezent walentynkowy i świetna alternatywa dla róż. Inną ciekawą opcją są goździki. Choć kojarzą się przede wszystkim z bukietami w kolorze czerwonym, dostępne są także w innych odcieniach, co pozwala na stworzenie nietypowego i pełnego charakteru prezentu.

Co do lub zamiast bukietów na Walentynki?  

Jeśli często wręczasz żonie bukiety, świetnie! W Dniu Walentynek postaw na coś nieco wyjątkowego. Dodaj do kwiatów upominek lub wybierz inną formę kompozycji.

Piękną alternatywą dla bukietów są flower boxy – kwiaty w pudełku. Dodają one kwiatom elegancji i spisują się pięknie jako prezent na wyjątkowe okazje.

Wyślij flower boxy

Na Walentynki można też podarować inne upominki. Polecamy na przykład piękne zestawy z czerwonym sercem:

Prezenty na Walentynki

Co na Walentynki dla mężczyzny?

Tak, mężczyźni także otrzymują kwiaty na Walentynki, choć jest to mały procent zamówień. Wiele Pań zamawia swoim mężczyznom typowo męskie upominki, i często jest to alkohol.


Jakie są ceny kwiatów na Walentynki?

Czerwone róże nie są najtańszymi kwiatami w lutym. Cena róż czerwonych przed Walentynkami znacznie wzrasta ze względu na wysoki popyt. To, ile kosztuje bukiet róż w kwiaciarni w przeddzień 14 lutego, zależy od tego, ile kosztują czerwone róże na lokalnej giełdzie i skąd są sprowadzane. Ceny czerwonej róży mogą zmieniać się znacznie z dnia na dzień. Cena róż zależy też oczywiście od dostępnych odmian. O ile krótkie czerwone róże są dostępne w bardziej przystępnych cenach, za duże (80-90 cm), wysokiej jakości róże zapłacić możemy w 2024 nawet ok. 18-20 zł za sztukę. Porównując, to ponad trzykrotnie więcej niż cena jednego czerwonego tulipana z oferty bukietów tulipanów Euroflorist (np. wysyłając 50 czerwonych tulipanów zapłacimy 4,6 zł za sztukę, gdzie cena zawiera także dostawę). 

Sprawdź: Walentynkowe róże cena

Jakie kwiaty na Walentynki – opcje na niski budżet (do 100/150 zł)

Jeśli zależy Ci na różach, postaw na symboliczny bukiet 3 róż, 5 róż lub 7 róż. Jeśli bardziej zależy Ci na wielkości bukietu, polecamy mieszane bukiety w czerwonych barwach miłości w rozmiarze małym lub średnim:

Możesz też zdecydować się na walentynkowy upominek – te dostępne są już poniżej 100 zł.

Martwisz się, że masz zbyt mały budżet na walentynkowe kwiaty z dostawą? Możesz sprawić, że nawet najtańszy walentynkowy bukiet będzie wspaniałą niespodzianką. Dwa polecane sposoby to:

1. Zawrzyj piękną, szczerą i emocjonującą dedykację w bileciku
2. Wyślij bukiet z dostawą w przeddzień Walentynek - 13 lutego zamiast w dniu okazji. W bileciku do kwiatów dodaj dedykację: „Nie mogłam się już doczekać, aby powiedzieć Ci, jak bardzo Cię kocham!”.

Jakie kwiaty na Walentynki – opcje na średni budżet (150 zł – 300 zł)

Walentynkowy budżet w kwocie 150 zł – 300 zł pozwoli na wysłanie bardzo ładnego, średniego lub dużego walentynkowego bukietu skomponowanego najczęściej z czerwonych róż wraz z innymi kwiatami, a wybór jest naprawdę szeroki. Świetnym pomysłem są też czerwone tulipany. Jakie bukiety walentynkowe polecamy? 

 

Jakie kwiaty na Walentynki – opcje Premium (300 zł +)

By wysłać Walentynce duży, jednolity bukiet czerwonych róż, wydamy powyżej 300 zł. 
Jeśli Twój walentynkowy budżet to ponad 300 zł, postaw na duże bukiety czerwonych róż lub mieszane bukiety PREMIUM. Wysyłając taki bukiet na Walentynki, na pewno wywrzesz na ukochanej osobie niesamowite wrażenie.

 

Jakie róże i kwiaty na Walentynki
Gotowy, by wybrać kwiaty?

Mamy nadzieję, że nasz poradnik wył przydatny w wyborze odpowiedniego bukietu na Walentynki 2024.
Wybór kwiatów na Walentynki to nie tylko kwestia estetyki, budżetu, ale także głębokiego zrozumienia drugiej osoby. Niezależnie od tego, czy są to klasyczne róże, czy oryginalne kompozycje, kwiaty zawsze stanowią piękny gest, wyrażający uczucia i troskę o drugą osobę.
Dlatego też bez różnicy na to, który bukiet wybierzesz, nie zapomnij wysłać kwiatów na czas!

Zamów bukiet
// Forces channel selection