Piękne wiązanki na cmentarz – jakie rodzaje mamy do wyboru?

Wiązanki na cmentarz to najpopularniejsze kompozycje kwiatowe, po które sięgamy — zarówno w przypadku ceremonii pogrzebowych, uroczystości Wszystkich Świętych oraz dekoracji nagrobka w ciągu roku. W każdej ze wspomnianych sytuacji pomagają wyrazić naszą pamięć, szacunek oraz tęsknotę za zmarłym. Postaramy się dziś przybliżyć temat pięknych wiązanek na cmentarz i odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania, które dotyczą tych kompozycji.

Wiązanki z dostawą

Wiązanka na cmentarz w kolorze różowym z kwiatów żywych

Wiązanki pogrzebowe to kompozycje kwiatowe, które mają takie samo zastosowanie wieńce. Pierwszą zauważalną różnicą jest jednak ich wielkość – wiązanki są dużo mniejsze i poręczniejsze. Kształtem przypominają ułożony na płasko bukiet i dzięki tej konstrukcji możemy położyć je nie tylko na miejscu pochówku lub na płycie nagrobnej, ale też wstawić do wazonów, które są coraz częściej elementem każdego nagrobka. Jedną z największych zalet wiązanek jest ich uniwersalność i to, że floryści z lokalnych kwiaciarń Euroflorist mogą ułoży je z praktycznie z wszystkich żywych kwiatów. Oznacza to, że do ich przygotowania możemy użyć znacznie większego asortymentu kwiatów, niż tylko popularnych róż, gerber czy chryzantem. Klienci chętnie sięgają po wiązanki na cmentarz z żywych kwiatów, ponieważ powszechnie uważa się je za o wiele bardziej elegantsze, niż te wykonane z kwiatów sztucznych. Pamiętajmy jednak, że tutaj jakość idzie w parze z ceną i za kompozycję z żywych kwiatów zapłacimy nieco więcej.

 

 Wiązanka na cmentarz ze sztucznych kwiatów

Pomimo wspomnianych wyżej plusów wiązanek ze świeżych kwiatów, wcale nie jest tak, że sztuczne wiązanki na cmentarz to przeżytek, którego nie polecamy. Obecnie na rynku możemy znaleźć sztuczne kwiaty o bardzo wysokiej jakości, które wyglądem przypominają ich żywe odpowiedniki. Przyznajemy, że na ostatnich targach kwiatowych, z odległości 1 metra, zdarzyło się nam pomylić sztuczne róże angielskie – myśleliśmy, że są żywe. Niestety, ceny tak naturalnie wyglądających kwiatów są takie same, jak kwiatów świeżych, a bywa również, że są duże wyższe. Jaki zatem jest największy plus jeśli chodzi o wiązanki na cmentarz ze sztucznych kwiatów? To niewątpliwie ich długowieczność. Sztuczne kwiaty nie więdną, więc jeśli są wykonane z dobrej jakości materiałów będą piękną dekoracją nagrobka przez długi czas. To szczególne ważne jeżeli groby naszych bliskich zmarłych znajdują się daleko od miejsca naszego zamieszkania i nie możemy ich systematyczne pielęgnować.

Wiązanki na cmentarz – na żywym podkładzie czy sztucznym?

Wybór wiązanki na cmentarz to nie tylko wybór kwiatów. Równie ważną kwestią jest dobór podkładu, na którym wykonana jest wiązanka. Podkład wiązanki nie tylko podtrzymuje całą kompozycję, ale również wyznacza jej kształt i stylistykę. Rozwiązaniem, po które najczęściej sięgają klienci, są wiązanki pogrzebowe na świerku, wykonane ze świeżych kwiatów. Iglaste gałęzie są bowiem pięknym i eleganckim podłożem, na którym znakomicie prezentują się kwiaty. Inną opcją jest wiązanka pogrzebowa na florecie. Oznacza to, że kwiaty wykorzystane do takie kompozycji układa się na gąbce florystycznej wypełnionej wodą, dzięki czemu kwiaty zachowują swoją świeżość znacznie dłużej. Takie rozwiązania sprawdzą się szczególnie jeśli czeka nas długa podróż autem.

Inne możliwości – wiązanki do wazonu lub w doniczce

Tak, jak na początku wspomnieliśmy, wiązanki pogrzebowe dzięki swojej uniwersalności dają możliwość wielu aranżacji. Oprócz najpopularniejszego rozwiązania, czyli położenia jej na nagrobku, można je także wstawić do wazonu lub ułożyć w doniczce. Wiązanki ułożone w wazonie to znakomite rozwiązanie, dzięki któremu kwiaty będą miały ciągły dostęp do wody, a w rezultacie przez dłuższy czas zachowają swoją świeżość. Drugą, równie dobrą opcją, są kompozycje w doniczce. Do ich przygotowania wykorzystuje się popularną gąbkę florystyczną, którą nasącza się wodą, a w rezultacie czego kwiaty również mają zagwarantowany dostęp do świeżej wody i dłużej będą wyglądać świeżo. Cena wyżej opisanych rozwiązań jest zbliżona do ceny przeciętnej wiązanki.


Wiązanki pogrzebowe do urny

 

 


A  co jeśli przyszło nam zamiast tradycyjnej wiązanki pogrzebowej, wybrać wiązankę do urny? W takim przypadku zalecamy wybór kompozycji, które będą przypominały formą raczej dekorację, niż tradycyjną wiązankę. Może być to mały wianek rzymski, w środku którego będzie umieszczona urna lub oplatająca ją dekoracja z kwiatów, gałązek i innych materiałów dekoracyjnych. Floryści proponują również bardzo delikatne dekoracje w postaci pojedynczych kwiatów przymocowanych do wieczka.

Piękne wiązanki na cmentarz, które można zamówić w kwiaciarni internetowej euroflorist.pl lub w lokalnych kwiaciarniach Euroflorist, to najpiękniejsza forma wyrażenia naszej pamięci o zmarłych. Dzięki mnogości kolorów i kwiatów będą również wyjątkowymi dekoracjami nagrobków i urn.

 
 

 

// Forces channel selection