Florystyka funeralna - co to jest?


Florystyka funeralna, branża funeralna
– co to właściwie takiego? Co oznacza słowo "funeralny"?

W języku polskim słowo „funeralny” oznacza to "dotyczący pochówku i żałoby po zmarłym". Synonimem słowa funeralny jest więc: pochówkowy, żałobny, lub po prostu pogrzebowy. Słowo "funeralny" pochodzi od łacińskiego "funeralis", co oznacza "pogrzebowy". Osoby mówiące po angielsku mogą natomiast kojarzyć słowo „funeral” jako pogrzeb.

Słowo "funeralny" może być używane w odniesieniu do: branży związanej z organizacją ceremonii pogrzebowej, np. oprawy muzycznej, branży związanej z produkcją produktów używanych podczas pogrzebu, florystyki związanej kompozycjami kwiatowymi na pogrzeb.

Branża funeralna — co to takiego?

Branża funeralna to branża usługowa, która zajmuje się organizacją pogrzebów i wszystkich produktów i usług z nimi związanych. Obejmuje ona szeroki zakres usług, takich jak:

  • przygotowanie ciała do pochówku
  • transport zwłok
  • dostawa trumny i akcesoriów pogrzebowych
  • organizacja ceremonii pogrzebowej
  • pogrzeby religijne i świeckie
  • pochówki tradycyjne i kremacje

W Wikipedii słowo "funeralny" ma następującą definicję: Funeralny – związany z pochówkiem i żałobą po zmarłym.

 

Florystyka funeralna — co to jest?

Florystyka funeralna to dziedzina florystyki, która zajmuje się przygotowywaniem dekoracji pogrzebowych z kwiatów i roślin. Jej celem jest stworzenie odpowiedniej atmosfery podczas ceremonii pogrzebowej, która pozwoli godnie pożegnać zmarłego. Kompozycje funeralne bardzo często wykończone są szarfą na dedykację od bliskich.

Poza wykonaniem funeralnych kompozycji bardzo często częścią usługi florystycznej jest przewiezienie kompozycji na miejsce pogrzebu. Florystyka funeralna stanowi ważną część krajowych i międzynarodowych dostaw dekoracji i kompozycji funeralnych także w naszej kwiaciarni.

 

Kompozycje funeralne – najpopularniejsze rodzaje

Wieńce funeralne

Okrągłe wieńce funeralne, małe wianki lub wieńce w kształcie serca. Okrągły wieniec funeralny na stojaku/stelażu stworzy piękną oprawę ceremonii. Przykłady wieńców funeralnych:

Wianki i wieńce

Wiązanki funeralne

Dekoracje urny z prochami

Bukiety dla żałobników

i inne kompozycje funeralne

 

Podsumowanie

Słowo "funeralny" oznacza "dotyczący pochówku i żałoby po zmarłym". Słowo to może być używane w odniesieniu do różnych aspektów związanych ze śmiercią, takich jak ceremonia pogrzebowa, trumna, kwiaty, odzież, oprawa muzyczna.

Jednym z nieodłącznych elementów branży funeralnej jest florystyka funeralna, odpowiedzialna za oprawę kwiatową ceremonii — przygotowanie i dostawę kompozycji funeralnych tj. wieńce na stelażu, wiązanki, dekoracje urny.

Branża funeralna to branża usługowa, która zajmuje się organizacją pogrzebów. Obejmuje ona szeroki zakres usług, takich jak przygotowanie ciała do pochówku, transport zwłok, wybór trumny i akcesoriów pogrzebowych, organizacja ceremonii pogrzebowej, pogrzeby religijne i świeckie, pochówki tradycyjne i kremacje.


Wyślij kwiaty na pogrzeb
Wyślij kwiaty funeralne z szarfą

Wyślij kwiaty na pogrzeb do Polski.

WyślijPowiązane:// Forces channel selection