Bezpieczeństwo

Bezpieczenstwo transakcji
System antywirusowy

Bezpieczeństwo transakcji

Transakcja przy użyciu protokołu SSL 128 bitów.

Wykorzystujemy najbezpieczniejsze mechanizmy ochrony przekazywania danych (danych osobowych i danych o karcie kredytowej), jakie są w tej chwili dostępne. Stosowanym przez nas protokołem transmisji zapewniającym bezpieczeństwo przesyłania danych w internecie jest protokół SSL (Secure Socket Layer) 128 bitów. Jest to rodzaj zabezpieczenia polegający na kodowaniu danych przed ich wysłaniem z przeglądarki klienta i dekodowaniu po bezpiecznym dotarciu na serwer centrum autoryzacji. Informacja wysyłana z serwera do klienta jest również kodowana, a po 'osiągnięciu celu' dekodowana.

Kwiaciarnia Internetowa NIE widzi numeru karty kredytowej podawanego przez klienta! EuroFlorist nie przechowuje informacji o kartach kredytowych! Płatność odbywa się na serwerach stosujących zabezpieczenia najwyższej klasy. Cała operacja płatności przeprowadzana jest w czasie rzeczywistym (online), co oznacza, iż posiadacz karty może od razu otrzymać odpowiedź czy płatność zostanie zrealizowana czy nie.

W naszej Kwiaciarni dokonują Państwo wyboru metody płatności za Przesyłki Kwiatowe. Zapłaty można dokonać kartą płatniczą, szybkim przelewem internetowym, przelewem tradycyjnym oraz przez system PayPal, PayU lub Moneybookers. Szczególowe informacje na ten temat dostępne są w zakładce formy płatności .

EuroFlorist stosuje zabezpieczenie 128-bitowe rozpoznawane przez przeglądarki IE 5.01, Netscape Communicator 4.7 oraz nowsze ich wersje. W niektórych starszych wersjach przeglądarek może wystąpić problem z wynegocjowaniem kodowania połączenia na poziomie 128 bitów. Wówczas przeglądarki używają 40 lub 56 bitowego klucza szyfrującego.

W takiej sytuacji należy pobrać uaktualnienie do przeglądarki, które znajduje się na stronach producenta Internet Expolorer i Netscape Navigator.

System antywirusowy


EuroFlorist wykorzystuje NOD32 Antivirus System. Dzięki temu systemowi wymiana informacji z EuroFlorist nie jest zagrożona przez działanie wirusów i spyware.

NOD32 to nowoczesny program antywirusowy współpracujący z różnymi systemami operacyjnymi. Skaner antywirusowy monitorujący wszystkie połączenia internetowe i rezydentny moduł skanujący pamięć operacyjną skutecznie eliminują trojany, backdoory, robaki internetowe i klasyczne wirusy. Zaawansowana analiza heurystyczna pomaga wykrywać wirusy nowe i jeszcze niesklasyfikowane przez światowe laboratoria. NOD32 jest jednym z najszybszych programów antywirusowych na rynku. NOD32 skanuje od 2 do 50 razy szybciej niż inne programy antywirusowe. Uzyskanie takiej szybkości skanowania możliwe jest dzięki temu, że moduły kluczowe dla szybkości działania programu zostały napisane i zoptymalizowane w języku niskiego poziomu (asemblerze).

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.nod32.pl

// Forces channel selection