Jak zrobić stroik świąteczny z żywych kwiatów

 

Jak zrobić bożonarodzeniowy stroik na stół (krok po kroku)

Szukacie pomysłów na dekoracje domu na nadchodzące Boże Narodzenie? Co powiecie na elegancki stroik świąteczny zrobiony z żywych roślin i mchu? Taki gotowy stroik świąteczny będzie piękną ozdobą stołu, komody czy parapetu. Stroiki świąteczne własnej roboty będą też przepięknym prezentem na święta, na przykład dla gospodyni wigilijnej kolacji. 

Jak zrobić stroik bożonarodzeniowy z żywych roślin doniczkowych? Jakie rośliny wybrać i o czym pamiętać? Wykonie własnoręcznego (diy) świątecznego stroika na stół w naczyniu nie jest trudne, lecz bardzo satysfakcjonujące. Oto jak proste instrukcje na to, jak zrobić czerwony stroik świąteczny z żywych kwiatów i ozdób. 

 

Zrób czerwony stroik świąteczny z żywych kwiatów

 
1. Czego potrzebujesz, by zrobić stroik z żywych roślin?

Zacznij od wyboru naczynia. Może nim być duży ozdobny talerz, niska doniczka lub inne naczynie. Do tego potrzebować będziesz także ziemi do roślin, mchu do pokrycia gleby, roślin (my wybraliśmy malutką jodłę, czerwoną poinsecję, bluszcz, rojnik i kalanchoe — żyworódkę) oraz ozdoby świąteczne. Pięknie spiszą się naturalne ozdoby takie jak szyszki oraz laski cynamonu.

 
2. Jak zacząć?

Zacznij od umieszczenia kilku centymetrów ziemi na dnie doniczki lub naczynia. Zadbaj, by ziemi było tyle, by rośliny stały stabilnie.
Zanim zaczniesz komponować, zastanów się też, gdzie planujesz umieścić swój stroik. Jeśli będzie on stroikiem na stół wigilijny i bożonarodzeniowy, zadbaj, by prezentował się on elegancko z każdego strony. Jeśli jest to stroik na okno lub komodę, rośliny rozmieścić możesz skupiając się na jednej z jego stron.

 
3. Umieść rośliny w ziemi stroika

Umieść wybrane rośliny w ziemi, komponując z nich bogaty i elegancki stroik. Najpiękniejszy efekt uzyskasz, zestawiając rośliny o różnych rozmiarach i kształtach, np. jedna wysoka roślina, jedna niższa oraz kilka rozłożystych, wystających poza naczynie stroika.

 
4. Przykryj ziemię mchem

Gdy już zadowoleni jesteście z rozłożenia roślin i uzyskanej podstawy kompozycji, czas na pokrycie ziemi mchem. Delikatnie połóżcie mech w odstępach między roślinami, estetycznie zakrywając widoczną ziemię mchem. Taki stroik prezentować się będzie znacznie pięknej na świątecznym stole.

 
5. Czas na ozdoby

Nadaj ostateczną formę stroikowi, dodając do niego bombki, szyszki oraz inne elementy dekoracyjne (według preferencji).

 
6. Gotowe!

Twój stroik jest gotowy. Będzie idealną ozdobą stołu oraz prezentem na Wigilię.

 

Nasze propozycje czerwonych stroików

 

Biały stroik świąteczny z żywych kwiatów

Stroik ten, prezentować się będzie także pięknie w wersji śnieżnobiałej. W tym wypadku czerwoną gwiazdę betlejemską oraz żyworodkę (kalanchoe) zastąpiono ich białymi wersjami. Która z wersji stroika podoba Wam się bardziej?

biały stroik bożonarodzeniowy jak zrobić

biały stroik bożonarodzeniowy jak zrobić

 

Zobacz nasze jasne świąteczne stroiki

 

Pokażcie nam Wasze stroiki świąteczne!

Teraz już wiecie, jak zrobić przepiękne stroiki świąteczne na stół. Skorzystaliście z naszych stroikowych inspiracji i wykonaliście jeden z proponowanych stroików własnej roboty? Pokażcie nam Wasze wykonania! Otagujcie nas na Instagramie lub Facebooku, a my z chęcią podzielimy się najpiękniejszymi stroikami świątecznymi!

 

Bożonarodzeniowe bestsellery

 

 

// Forces channel selection