Czy kwiaciarnie doręczają kwiaty w niedziele i święta?

 Zastanawiacie się, gdzie kupić kwiaty w niedzielę i czy kwiaciarnie są otwarte w niedziele i święta? A może chcielibyście wysłać kwiaty przez Internet z dostawą w niedzielę? Oto informacje o dostawach kwiatów w niedzielę, sobotę lub święta.

Czy kwiaciarnie w Polsce są czynne w niedziele i niedziele niehandlowe?

Niedziele sprzyjają kwiatowym okazjom. Wielu z nas chciałoby w niedzielny poranek kupić jak najświeższe bukiety na obiady z bliskimi, lub dekoracje przyjęć – chrzcin i komunii. Czy kwiaciarnie są jednak otwarte we wszystkie niedziele?

Tak, w tak zwane niehandlowe niedziele i święta dopuszcza się działanie małych sklepów, pod warunkiem że klientów będzie obsługiwał sam właściciel. Na szczęście zakaz handlu w te dni nie dotknął branży florystycznej i kwiaciarnie mogą tego dnia działać na normalnych zasadach. Obok kwiaciarń, wyłączone z zakazu zostały również m.in. cukiernie, kawiarnie i stacje paliw.

Co w przypadku kwiaciarni umiejscowionych w centrach handlowych – czy one także czynne są w niedzielę? To zależy. Jeżeli mieści się w nim np. kino lub kręgielnia, część kwiaciarń jest również czynna. Natomiast jeśli w centrum handlowym nie ma części rozrywkowej, cały obiekt, w tym kwiaciarnia są nieczynne.

 


Czy poczta kwiatowa Euroflorist doręcza kwiaty w niedziele i niedziele niehandlowe?

Tak, w poczcie kwiatowej Euroflorist zamówicie także kwiaty na niedzielę. Ponad połowa kwiaciarń partnerskich Euroflorist jest czynna w każdą zwykłą niedzielę. Ta liczba w połączeniu z dobrze przemyślanym rozmieszczeniem punktów partnerskich, pozwala na niedzielną dostawę kwiatów na terenie prawie całego kraju. 

Jeśli przy składaniu zamówienia, po wpisaniu kodu pocztowego pojawi się komunikat o braku możliwości niedzielnej dostawy kwiatów pod dany kod pocztowy — dostawa nie będzie możliwa. Nie pojawia się żaden komunikat? W tym wypadku kwiaty mogą być doręczone w niedzielę. 

 

Warto jednak pamiętać, że w niedzielę (niezależnie handlowa, czy nie), kwiaciarnie są otwarte krócej niż w dzień pracowniczy. Większość z nich jest czynna w godzinach 10.00 – 14.00 a dostawy kwiatów kurierem kwiatowym realizowane są zwykle do godziny 16:00. Jeśli klient chciałby wysłać kwiaty z dostawą właśnie w niedzielę, powinien to zrobić najpóźniej do godziny 12.00 w niedzielę. Oczywiście, zachęcamy do składania niedzielnych zamówień na kwiaty z wyprzedzeniem.

Wyjątkiem są niedziele, które są dniem świątecznym wolnym od pracy – w te niedziele nasza poczta nie działa. Za to z drugiej strony – jeśli na niedzielę przypada ważna kwiatowa okazja (np. Walentynki, Dzień Matki, Dzień Kobiet), na próżno szukać kwiaciarń, które byłyby zamknięte. 

Po szczegółowe informacje na temat dostawy kwiatów, tortów i upominków w niedzielę, zapraszany na stronę: Terminy realizacji.

 

Dni ustawowo wolne od pracy 2023

W 2023 na niedzielę przypadły aż trzy dni ustawowo wolne od pracy:

1 stycznia – Nowy Rok (niedziela)
6 stycznia – Trzech Króli
9 kwietnia – Wielkanoc (niedziela)
10 kwietnia –  Poniedziałek Wielkanocny
1 maja – Święto Pracy
3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja
28 maja – Zesłanie Ducha Świętego / Zielone Świątki (niedziela)
8 czerwca – Boże Ciało
15 sierpnia – Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
1 listopada – Wszystkich Świętych
11 listopada – Święto Niepodległości
25 grudnia – I dzień Bożego Narodzenia
26 grudnia – II dzień Bożego Narodzenia

 

Dni ustawowo wolne od pracy 2024

W 2024 na niedzielę przypadają 2 dni ustawowo wolne od pracy:

1 stycznia  - Nowy Rok
6 stycznia  - Trzech Króli
31 marca - Wielkanoc (niedziela)
1 kwietnia  - Poniedziałek Wielkanocny
1 maja  -  Święto Pracy
3 maja  - Święto Konstytucji 3 Maja
19 maja  - Zesłanie Ducha Świętego / Zielone Świątki (niedziela)
30 maja  - Boże Ciało
15 sierpnia  - Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
1 listopada  - Wszystkich Świętych
11 listopada  - Święto Niepodległości
25 grudnia – I dzień Bożego Narodzenia
26 grudnia – II dzień Bożego Narodzenia

 

Czy poczta kwiatowa Euroflorist doręcza kwiaty w soboty?

Tak, nasze kwiaciarnie czynne są w soboty. Wyjątkiem są soboty, które są dniem świątecznym ustawowo wolnym od pracy. Chciałbyś zamówić dostawę kwiatów w sobotę — złóż zamówienie przed godziną 15:00 w sobotę.

Po szczegółowe informacje na temat dostawy kwiatów, tortów i upominków w soboty, zapraszany na stronę: Terminy realizacji.

Czy poczta kwiatowa Euroflorist doręcza kwiaty w święta?

Nie, nasza kwiaciarnia nie jest czynna w dni ustawowo wolne od pracy, ale dostawa jest możliwa w przeddzień wielkich świąt, tj. Wielkanoc, czy Boże Narodzenie. Dzięki temu, na stole w bożonarodzeniowy lub wielkanocny poranek już od rana mogą stać świeże świąteczne kwiaty.

Dzięki dostawie w przeddzień ważnych świąt, kwiaty są pięknym sposobem, by przekazać świąteczne życzenia bliskim, którzy są daleko.
Zamów kwiaty z dostawą na niedzielę przez Internet

Nie wiesz, które kwiaciarnie w twoim mieście są otwarte w niedziele — Zamów kwiaty przez Internet w Euroflorist. Doręczone one zostaną do domu przez najbliższą czynną kwiaciarnię w pobliżu dostawy.

Wyślij bukiet// Forces channel selection