Poinsecja - 10 ciekawostek o gwiazdach betlejemskich

Gwiazdy betlejemskie są jednymi z najpopularniejszych roślin, które kupujemy na Boże Narodzenie. Jeśli chcielibyście zamówić gwiazy betlejemskie w doniczce 10% taniej zapraszamy do oferty gwiazd betlejemskich z dostawą, a tymczasem oto 10 ciekawostek o poinsetti - nazwie, pochodzeniu i pielęgnacji. Czy znaliście je wszystkie?

 
1. Gwiazdy betlejemskie - skąd pochodzą

Co łączy Meksyk i gwiazdy betlejemskie? Miejsce pochodzenia! Ta świąteczna roślina jest bardzo często spotykana w Ameryce Środkowej, gdzie rośnie dziko i osiąga niebotyczną wysokość – bo aż 5 metrów! Pierwsze wzmianki o pojawieniu się jej w Meksyku, datuje się już na XVI wiek. Jako ciekawostkę możemy dodać, że gwiazdy betlejemskie były ulubionymi kwiatami władców Azteków.

 
2. Nazwa rośliny

Wilczomiecz piękny, po łacinie Euphorbia pulcherrima, to nazwa botaniczna roślin, które w naszym kraju są znane niemal wszystkim jako gwiazd betlejemskich. Taką nazwę spotykamy w prasie, telewizji, a nawet w kwiaciarniach. Inną nazwą, która coraz częściej przebija się do szerszej świadomości Polaków jest poinsecja, gdyż coraz więcej kwiaciarń, pism branżowych używa tego sformułowania.

 
3. Gdzie kupić gwiazdy betlejemskie?

Pytanie powinno brzmieć raczej gdzie kupić gwiazdy betlejemskie dobrej jakości. Markety i dyskonty oferują coraz większy asortyment kwiatowy w dość atrakcyjnych cenach, jednak jakość kwiatów ciętych i roślin, które można tam znaleźć, znacząco odbiera od tych, które są w kwiaciarniach. W lokalnych kwiaciarniach Euroflorist doświadczeni floryści służą doświadczeniem, wiedzą i doradzą Ci wybór gwiazdy betlejemskiej, która spełni wszystkie Twoje wymagania.

 
4. Uwaga na dzieci i zwierzaki – gwiazdy są trujące

Nie każdy wie, że gwiazdy betlejemskie są roślinami trującymi. Należy o tym pamiętać w szczególności jeśli mamy w domu psa lub kota. Najbardziej niebezpieczny jest mleczny sok, który wydobywa się z tkanek rośliny, po jej uszkodzeniu. Uczulamy też na to, że może on zaszkodzić również małym dzieciom. Dlatego warto umiejscowić poinsecję w jakimś trudniej dostępnym miejscu – np. na wyższej komodzie lub stole.

 
5. Jak podlewać gwiazdy betlejemskie

Pomimo tego, że podlewanie roślin to jedna z najprostszych metod pielęgnacji kwiatów, bardzo często przysparza wielu problemów. A to dlatego, że każda roślina ma zupełnie inne wymagania i należy ją traktować indywidualnie. W przypadku poinsecji dbajmy o to, żeby w doniczce podłoże było stale lekko wilgotne. Jeżeli to zaniedbamy i podłoże będzie przesuszone, spodziewajmy się, że roślina straci liście.

 
6. Najlepsza temperatura i miejsce dla gwiazd

Temperatura około 18-22 st. C i jasne stanowisko – tak w skrócie można by opisać optymalne warunki do wzrostu i rozwoju gwiazdy. Unikajmy zarówno stawiania jej na parapecie, w bezpośrednim kontakcie kaloryfera, jak i w miejscach silnie nasłonecznionych. Jeżeli chcemy przewietrzyć wnętrze, przestawmy ją tymczasowo, w spokojniejsze miejsce, wolne od przeciągów.

 
7. Symbol Świąt Bożego Narodzenia

Gwiazdy betlejemskie, obok choinek, to najpopularniejsze rośliny, którymi dekorujemy domy na Święta. Te najpopularniejsze są koloru czerwonego, ale coraz częściej spotkać można białe odmiany, różowe lub takie w przepięknych koralowych odcieniach. Nie ważne, na którą z nich się zdecydujesz – każda wprowadzi do wnętrza świąteczną atmosferę!

 
8. Kompozycje z gwiazd betlejemskich

Kompozycje z gwiazd betlejemskich będą pięknymi dekoracjami świątecznych stołów i nadadzą każdemu wnętrzu bożonarodzeniowy charakter. Dzięki przestrzeganiu podstawowych zasad pielęgnacji gwiazd, będą cieszyć oczy domowników przez cały okres świąteczny. W naszej kwiaciarni internetowej znajdziesz kompozycje z gwiazd betlejemskich w różnych stylistykach i kolorach, więc bardzo łatwo znajdziesz taką, którą chciałbyś podarować komuś bliskiemu.

 
9. Bukiety z gwiazd betlejemskich

Większość z nas kojarzy gwiazdy betlejemskie jako rośliny doniczkowe, ponieważ takie najczęściej możemy spotkać w lokalnych kwiaciarniach. Jednak w kwiaciarniach Euroflorist coraz częściej floryści używają kwiatów poinsecji do komponowania przepięknych świątecznych bukietów. Przypominamy, że bożonarodzeniowe bukiety z dostawą możesz zamówić online w naszej kwiaciarni internetowej.

 
10. Gwiazdy betlejemskie jako prezenty

Wręczanie prezentów to jedna z najważniejszych tradycji Bożego Narodzenia. W zależności od regionu Polski, upominki układamy pod choinką, wkładamy do butów lub wypełniamy nimi skarpety, które wiszą nad kominkiem. Jeśli nie możemy zrobić tego osobiście, zamówienie kwiatów lub upominków z dostawą pod dowolny adres będzie pomysłowym i bezpiecznym rozwiązaniem. Gwiazdy betlejemskie z dostawą to upominek, z który pomoże wyrazić świąteczne życzenia!

 

Zamów gwiazdy betlejemskie z dostawą 10% taniej

// Forces channel selection