Kalia doniczkowa - idealny kwiat do Twojego domu.

kwiat kalii

 

Kalia, choć niewiele osób o tym wie, to roślina, która pochodzi z Afryki Południowej. Występuje tam przede wszystkim na wilgotnych łąkach i bagnach. W Polsce jej doniczkowa odmiana nie jest jeszcze tak popularna, jak w Kapsztadzie, gdzie porasta przydrożne rowy, ale i tak znajduje coraz większą rzeszę swoich sympatyków.

 

Kalia i jej pielęgnacja

Podobnie jak każdy gatunek kwiatów kalia również ma specyficzne wymagania dotyczące pielęgnacji. Nie są one bardzo wymagające, ale należy przestrzegać ich systematycznie. Jeśli będziemy tego pilnować kalie, odwdzięczą się nam pięknymi kolorowymi kwiatami, które będą zdobić nasze mieszkania przez długi czas. Poniżej znajdziecie, ułożony wspólnie z florystami kwiaciarni internetowych Euroflorist podręczny spis zasad dotyczących pielęgnacji kalii:

  1. Kalia podczas okresu kwitnienia lubi stanowisko jasne, słoneczne, gdzie temperatura oscyluje w granicach 16 –  20 stopni.
  2. Kwiaty te lubią mieć cały czas mieć lekko wilgotne podłoże; uważajmy, żeby go nie przelać, gdyż może zacząć gnić.
  3. Jesienią, gdy kalia doniczkowa wznawia wzrost, należy obficie ją podlewać. W czasie kwitnienia, zimą, podlewamy umiarkowanie. Latem, w okresie spoczynku prawie w ogóle nie podlewamy.
  4. Okres przekwitania dla tej rośliny to koniec kwietnia – początek maja. W tym czasie zalecane jest ograniczone podlewanie
  5. W sytuacji, gdy zauważymy przesuszanie się liści, kalię doniczkową należy przenieść go w miejsce jasne i chłodne. Kalię przechowujemy tam aż do momentu ponownego wzrostu i kwitnienia; od czasu do czasu podlewamy i nawozimy.

Kalia doniczkowa

Ozdobą cantedeskii, podobnie jak wszystkich roślin z rodziny obrazkowatych jest kielich kwiatowy osłaniający żółty kwiatostan zwany kolbą. Cantedeskię popularnie zwana kalią wykorzystuje się we florystyce na bardzo dużą skalę – od wiązanek ślubnych, przez wszelkiego rodzaju dekoracje, bukiety okolicznościowe, po wiązanki pogrzebowe. Najbardziej popularna jest w białym i kremowym odcieniu, ale na rynku kwiatowym w Polsce dostępne są także kalie w kolorach żółci, pomarańczu i różu.

Sprawdź naszą ofertę kwiatów doniczkowych z dostawą do domu.


 

Kwiat kalia – ciekawostki

Floryści należący do naszej sieci Euroflorist alarmują – niech nikogo nie zmyli piękny i dostojny widok kalii – jest ona w całości rośliną trującą i może spowodować poważne zatrucia! Ponadto sok z cantedeskii jest silnym alergenem. Posiada on właściwości drażniące, więc najlepiej wszelkie prace przy roślinie wykonywać w rękawiczkach. Kwiat ten jest również trujący dla zwierząt.

 

bukiet ślubny z kwiatów kalii

 

 

Powiązane wpisy

 
 
 

 

Powiązane produkty

 

 
// Forces channel selection