25-lecie EuroFlorist – relacja z Barcelony.

18 Wrzesień, 2008

Pokaz zapierający dech w piersiach, znakomite jedzenie, zachęcająca muzyka
i przemiłe towarzystwo. Tak można w skrócie opisać 13 października 2007
w Barcelonie, dzień w którym obchodziliśmy 25 rocznicę EuroFlorist. Ponad 1300 florystów z 20 krajów było jednomyślnych – nigdy nie brali udziału w tak wielkim wydarzeniu. Polskę w Barcelonie reprezentowało ponad 40 osób. Wszystkim kwiaciarniom, które świętowały z nami tę wyjątkową rocznicę serdecznie dziękujemy!

Kiedy w sobotę rano otworzyły się drzwi Palau de Congressos de Catalunya,
w kolejce stało już stu florystów gotowych do zwiedzania hali targowej. Liczni wystawcy prezentowali tam swoje najnowsze produkty i osiągnięcia.
Niedługo potem rozpoczął się show niemieckiej florystki Pettry Bottger, która przez całe przedpołudnie występowała na scenie. W świetle reflektorów aranżowała nowoczesne i romantyczne aranżacje ślubne, które zostały odebrane z wielkim zainteresowaniem i zachwytem ze strony publiczności.

Wydarzenie wieczoru rozpoczęło się o godzinie 17.00. Zaproszeni goście zjawili się w strojach wieczorowych, aby uczestniczyć w Gali, której nigdy nie zapomną. Na samym początku, na wielkiej scenie audytorium, został wyemitowany film o historii EuroFlorist. Widzowie mogli śledzić kamienie milowe rozwoju firmy. Zaczynając od prostego pomysłu, do międzynarodowej sieci kwiaciarni, której celem jest doręczenie kwiatów w każdym miejscu na świecie, zapewniając przy tym wysoką jakość i dostosowując się do potrzeb klienta. Przed publicznością stanął Peter Jungbeck, aby opowiedzieć o swoich doświadczeniach założyciela i dyrektora grupy EuroFlorist, przedsiębiorstwa, które jest obecnie wiodąca siecią kwiaciarni w Europie. Podziękował wszystkim obecnym gościom jak również sponsorom, bez których organizacja tego wydarzenia byłaby niemożliwa.

Potem na scenie pojawili się Klaus Wagener i Gregor Lersch, dwóch światowej sławy florystów, którzy zaprezentowali po raz pierwszy wyjątkowych show: „Two Faces of Floral Design”. Łącząc kreatywność i technikę wspólnie stworzyli na scenie niezwykłe aranżacje. Ich pokaz i wielki finał zostały fantastycznie nagrodzone przez publiczność, która na stojąco dziękowała im wielkimi brawami. Na twarzach widzów jeszcze długo potem widać było emocje przywołane przez ten inspirujący spektakl.

Sukces pokazu był niezaprzeczalny: goście czekali ponad dwie godziny aby otrzymać dedykację na egzemplarzu „Two Faces of Floral Design” – książki Klausa Wagenera i Gregora Lerscha. Przy okazji uczestnicy mogli z bliska podziwiać wystawę prac stworzonych podczas pokazu Petry Bottger, Klausa Wagenera i Gregora Lerscha.

18 miesięcy przygotowań i 25 rocznica EuroFlorist są już za nami, ale entuzjazm i emocje towarzyszące temu wydarzeniu pozostaną na długo w pamięci każdego uczestnika.

(Więcej zdjęć zobaczyć możesz w specjalnie przygotowanej galerii. )

Komentarz