4 kroki do tego, aby wyhodować własne tulipany!

13 Wrzesień, 2011

Jeżeli chcesz, aby widok z Twojego balkonu lub ogrodu wyglądały tak jak ten na załączonym obrazu, nie marnujcie czasu i zabierajcie się do pracy. Wszystkich, którzy marzą o takim widoku, zachęcamy do rozpoczęcia przygody z sadzeniem tulipanów – druga połowa września to idealny moment.

Krok 1.
Cebule tulipanów zasadź pojedynczo. Użyj do tego wysokich naczyń – idealnym rozwiązaniem będzie szeroki pojemnik np. taki w jakich sadzimy pelargonie. Pamiętaj, że
Odległość między sadzonkami nie powinna wynosić mniej niż 5-6 centymetrów. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem podłoża, podpowiadamy, że specjalna mieszanka ziemi doniczkowej i torfu (w stosunku 1:1) będzie strzałem w dziesiątkę.

Krok 2.
Jeżeli już zasadziłeś cebule, pamiętaj o ich dość obfitym podlaniu. Tak przygotowane doniczki z sadzonkami przenieś do ciemnego i chłodnego miejsca, w którym temperatura wynosi około 10°C.

Krok 3.
Po mniej więcej dziesięciu tygodniach od ich posadzenia, przenieś tulipany do cieplejszego i zacienionego miejsca. 

Krok 4.
Gdy minie tydzień, znajdź dla nich nowe miejsce – nasłonecznione,  jednak jak najbardziej chłodne.

Dzięki takiemu oto sposobowi sadzenia, już w grudniu nasze oczy ucieszy widok kwitnących tulipanów. Zatem do dzieła – fotografujcie swoje postępy, a już w kwietniu stworzymy wielką tulipanową galerię 🙂

Komentarz