Kompozycje kwiatowe na balkon. Poznaj nasze inspiracje!

27 Kwiecień, 2016

Gdy wiosenne dni są coraz dłuższe a temperatura za oknem sukcesywnie rośnie, warto zadbać o balkon i uporządkować go po długiej zimie. Po niezbyt przyjemnych pracach porządkowych, będziemy mogli zamienić go w kwitnące królestwo. Po które zatem kompozycje kwiatowe na balkon sięgnąć, aby nasz balkon stał się dodatkowym pokojem podczas słonecznych wiosennych i letnich dni? Tego dowiedziecie się podczas lektury dzisiejszego wpisu.

kompozycje kwiatowe na balkon

Kompozycje w doniczkach

Najczęściej spotykane na polskich balkonach to kompozycje w doniczkach. Zazwyczaj wiesza się je na zewnętrznej stronie barierek. Choć w lokalnych kwiaciarniach Euroflorist oraz w sklepach ogrodniczych dostępne są różnego rodzaju doniczki, Polacy najchętniej sięgają po długie plastikowe korytka. My zachęcamy, aby plastikowe doniczki zamienić na gliniane donice lub metalowe skrzyneczki. Dzięki temu balkon nabierze od razu nowego charakteru.

kompozycje kwiatowe w doniczkach

Kompozycje kwiatowe wiszące

Aranżując balkon lub taras zachęcamy do tego, aby udekorować wszystkie powierzchnie, a nie tylko tradycyjnie podłogę i barierki. Niezwykle efektownie będą wyglądać wiszące rośliny zielone i kompozycje kwiatowe Bardzo dobrze sprawdzą się jeśli nie dysponujemy dużą powierzchnią balkonu i nie chcielibyśmy dodatkowo jej zastawiać. Ich montaż jest niezwykle prosty – wystarczy przymocować niewielkich rozmiarów hak lub uchwyt do sufitu i na dekoracyjnych sznurkach pozawieszać małe doniczki  lub koszyki z kompozycjami kwiatowymi.  Efekt wow wywołacie dekorując dodatkowo balkon lampkami słonecznymi.

kompozycje kwiatowe

Kompozycje kwiatowe w naczyniach

Kompozycje kwiatowe w naczyniach cieszą się największą popularnością. To zapewne z uwagi na łatwość ich samodzielnego przygotowania. Przecież każdy z nas ma nieużywane doniczki, konewki, czy nieużywane puszki po przetworach lub farbach. W kilka chwil przy ich użyciu będziemy w stanie wyczarować przepiękne kompozycje kwiatowe na balkon, które doskonale wpiszą się w stylistykę przestrzeni, którą chcemy zaaranżować.

Niezależnie od tego, którą z powyższych aranżacji zdecydujecie się zastosować na swoim balkonie, pamiętajcie o tym, aby dobrze dobrać kwiaty do konkretnego naczynia. Piękne kwitnące kwiaty lub dekoracyjne zielone trawy same w sobie są już dużymi dekoracjami i nie potrzebują przesadnych zdobień. W takim ukwieconym balkonie wiosna będzie jeszcze przyjemniejsza!

Zdjęcia pochodzą ze strony Flowercouncil.co.uk

Autor: Anna Burzyńska

 

 

 

 

Komentarz